Hodinky – dobrá investice

Mnozí lidé kupují hodinky jenom proto, aby věděli, jaký je čas. Ovšem pozor, hodinky nejsou určeny pouze k této aktivitě, ale dokážou být mnohokrát více užitečné. To především v případech, kdy do hodinek začnete prostě a jednoduše investovat.

Hodinky dobra investice

Investování do hodinek však nevyžaduje pouze pevné finanční základy, ale hlavně také lásku či přímo vášeň k hodinkám. Lze je totiž považovat za investici nejenom nadčasovou, ale hlavně také investici takzvaně magickou. Dokonce lze dle předních odborníků hovořit o existenci světa hodinek. Pouze však v jistém časovém soužití v tomto světě, dokážete do hodinek správně zainvestovat. Tento trh je tedy velice podobný investicím do umění a sbírek, naopak je zcela odlišný od světa zlata, kde vám k investování postačí pouze několik základních informací.


 

Hodnocení hodinek

Ve světě hodinek se vsází hned na několik věcí najednou a to:

  • jak vypadají
  • jaká je jejich cena
  • kdo je vyrobil
  • kolik jich bylo vyrobeno

Zde platí zákon trhu a lze předpokládat, že čím méně bylo konkrétních hodinek vyrobeno, tím je jejich hodnota vyšší. Kromě toho však existují značky hodinek, které jsou celosvětově známé a zde není potřeba sledovat, kolik hodinek dané řady daná firma vyrobila, protože díky významné značce je jejich hodnota stále dosti vysoká. Proto se vždy bude jednat o vhodnou investici.


Kvalitní značky hodinek

Jak bylo uvedeno, hodinky lze kupovat mimo jiné na základě oblíbenosti a známosti značky, tedy je potřeba sledovat a zjistit si, kdo je vyrobil. Mezi takovou celosvětově nejznámější značku lze zařadit například značku Rolex.

Jde o švýcarskou firmu, která se zabývá výrobou luxusních hodinek a zaměřuje se zejména na mechanické náramkové hodinky. Firma byla založena již roku 1905 v Londýně a nyní je její ústředí v Ženevě. Její tržby dosahují velkých částek, například v roce 2016 to bylo 4, 7 miliard amerických dolarů. Tato značka hodinek je tedy pro investice velice dobrým řešením. Hlavní výhodou je, že poptávka po těchto hodinkách bude s největší pravděpodobností pokračovat i dále do budoucnosti a druhou výhodou je vysoká likvidita hodinek této značky.

Za další vhodnou značku hodinek k investičním účelům lze považovat Luminor Panerai. V případě této značky však platí, že je nutné se na trhu značky Panerai velice dobře orientovat a vybrat si správný typ hodinek. Pouze tak lze tyto hodinky využít k investičnímu účelu. Běžné je u této značky existence limitovaných edicí, a proto nemusí být úplně jednoduché některé typy hodinek sehnat.

Značka Luminor Panerai má svůj původ již v roce 1860, kdy byl ve Florencii otevřen první obchod s hodinkami této značky. Nejednalo se pouze o obchod, ale přímo o školu v této oblasti.

Další významnou značkou ve světě hodinek je bezesporu značka Czapek, která se historiky přímo váže ke veleznámé značce Patek Philippe. Již v základu dosáhla tato firma neskutečně velkého základního kapitálu.


Kdy investovat do hodinek?

Tak stejně jako v případě jakéhokoliv investování, i zde platí, že investovat byste měli jen ty peníze, které aktuálně nepotřebujete a s velkou pravděpodobností ani potřebovat nebudete. Platí totiž, že žádná investice není bezriziková. A to i v případě hodinek. Investice do hodinek je však nejlepší učinit ve chvíli, kdy se chystá posílit švýcarský frank. V případě značkových hodinek pak investují lidé proto, aby dokázali uchovat hodnotu svých peněz.

V opačném případě na peníze působí každoroční inflace a peníze svoji hodnotu ztrácejí. Ve své podstatě však hodinky neslouží zejména jako klasický investiční nástroj. To znamená, že je investor koupí pouze pro to, aby později na jejich prodeji vydělal. Obvykle si hodinky osoba koupí, protože se jí líbí a později se tak dostává do světa hodinek a začíná v tomto světě investovat a orientovat se zde.

 

Naučte se s námi jak správě investovat své peníze aby vydélávali.


Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací