11.10.2022

Nejrozšířenější virtuální měna Bitcoin (BTC) nebo také označovaná souborně jako kryptoměna spolu s dalšími již druhý týden v řadě zaznamenává na trhu těchto digitálních měn obchodní trend medvědího trhu. Přestože zpráva o zaměstnanosti ve Spojených státech amerických, která byla reportována minulý pátek dne 7.října letošního roku 2022 ukázala, že američtí zaměstnavatelé vytvořili během měsíce září roku 2022 zhruba 263 tisíc nových pracovních míst tak zjevně tento ukazatel na trh s kryptoměnami na rozdíl od standardních finančních trhů vliv neměl. Virtuální měna BTC s doposud nejvyšší tržní kapitalizací se tak opět obchodovala pod 20.000 USD za 1 BTC.

Momentálně se tak tato kryptoměna Bitcoin (BTC) na trhu digitálních měn Coinbase v průběhu úterního evropského rána dne 11.10.2022, zhruba v čase 6:51 CET obchodovala vůči americkému dolaru (USD) ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 19.026,87 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 0,95 % kurzu vůči USD. Podle analytiků trhu s virtuálními měnami se tak jedná o pokračující stagnaci kurzu BTC již z minulého týdne. Tito odborníci tak odhadují pokračující pokles až do úrovně blízko kurzu 18.500 USD za BTC s tím, že sice prodejní tlak je značný, avšak spousta držitelů se stále nechce vzdát a snaží se udržet cenu nad touto úrovní. Pokud budou prodejci tento týden tlačit dolů a propadnou se pod support na 18 500 USD za BTC, tak další oblast podpory bude na 17 500 USD za BTC. Data v řetězci však ukazují, že hash rate je velmi vysoký, což je klíčovou bezpečnostní metrika, která znamená, že čím větší hashovací (výpočetní) výkon v síti má, tím větší je její bezpečnost a celková odolnost vůči útoku. To může naznačovat, že kupující jsou připraveni vstoupit na trhy a pokud se cena BTC posune výše, tak pak další úroveň odporu je na hodnotě kurzu ve výši 22 000 USD za BTC, uvádějí analytické zdroje ze společnosti Tip Ranks.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním ceny.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací