BTC a USD FX24

Půlení Bitcoinu nastane již koncem tohoto týdne

16.4.2024

Upřesněné odhady a propočty analytiků krypto trhu s nejrozšířenější virtuální měnou Bitcoin (BTC) udávají, že již v konci tohoto 16.týdne letošního roku 2024 dojde k systémové změně Bitcoinu a to plánované změně jeho tzv. půlení, označované jako Halving BTC. Tato změna označuje snížení odměny těžařům na polovinu, k čemuž dochází zhruba jednou za čtyři roky. Toto období tak odpovídá času pro vytěžení 210.000 bloků BTC, po kterém se vždy tato odměna zkracuje o polovinu. Odhady tak hovoří o datu Halvingu BTC v průběhu evropské noci z pátku 19.4.na sobotu 20.4.2024.

ECB 08 FX24

Evropská centrální banka úrokové sazby nezměnila

12.4.2024

ECB (European Central Bank) ve čtvrtek dne 11.dubna letošního roku 2024 rozhodla ponechat tři základní úrokové sazby ECB beze změny. Došlé informace v zásadě potvrdily předchozí hodnocení střednědobého výhledu inflace ze strany Rady guvernérů. Inflace nadále klesala v důsledku nižší inflace cen potravin a zboží. Toto poslední zasedání Rady guvernérů ECB však podle sdělení ekonomických zpravodajů přineslo jednoznačně silný signál o potencionálním brzkém snížení úrokových sazeb v eurozóně, kdy trh očekává toto snížení již na červnovém zasedání ECB.

FED A

Opravdu FED ještě letos sníží sazby ?

9.4.2024

Analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank nedávno uvedli, že představitelé centrální banky USA Federal Reserve System (FED) mají pocit, že nyní si již nemohou dovolit se zmýlit a tzv. „pokazit“ trh. Avšak právě tato obava z chyby rozhodnutí členů FOMC FED tak  činní monetární politiky FEDu tak opatrnou, až právě tato opatrnost je chybou členů FOMC, která ničí ekonomiku USA skrz vysoké úrokové sazby a silný americký dolar (USD), uvedli finanční stratégové a ekonomové jako například pan George Lagarias, hlavní ekonom Mazars.

Oil FXG

Obchodování s ropou stále udržuje růstový trend

5.4.2024

Dosavadní průběh obchodu s ropou na světovém komoditním trhu vykazuje známky pokračujícího trendu býčího trhu, kdy ceny ropy na světovém komoditním trhu vzrostly. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy investičních bank za tímto cenovým posunem směrem vzhůru jsou obavy investorů, obchodníků s ropou a ostatních účastníků komoditního trhu obchodujících s ropou z nedostatečné nabídky ropy na trhu po prodloužení omezení produkce těžby ropy ze strany OPEC a OPEC +.

BTC TFT

Denní objem obchodů s BTC již ve výši 35 miliard USD

3.4.2024

Plánované půlení BTC označované jako Halving a s tím spojený dynamický růst ceny nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) zvýšilo denní objem obchodování na celkovou dosavadní částku ve výši 35 miliard amerických dolarů (USD). V průběhu ledna letošního roku 2024 po zapojení se do trhu kryptoměn bitcoinovými ETF tak denní průměrný objem dosáhl částky téměř 13 miliard USD a v únoru již bylo dosaženo nového rekordu s denním objemem 29 miliard USD. Nyní březnový objem dosavadního denního obchodování v letošním roce 2024 ve výši 35 miliard USD láme další rekordy.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací