28.2.2023

Na základě sdělení odborníků zabývajícím se obchodem s virtuálními měnami, není v současné době trh s kryptoměnami příliš výhodný a aktuálně tyto trhy trpí tak zvanou „kryptozimou“. Nicméně jak se tradičně říká : „úspěch čeká připravené“ a právě některé burzy virtuálních měn se tak obracejí k novým opatřením, které následně přinášejí zisky i v této době. Jednou z takových burz – digotálních tržišť je i společnost Coinbase (NASDAQ-COIN), která nedávno již zpustila ostré testování pro nový blockchainový systém Ethereum (ETH/USD).

Aktuálně se tak v průběhu evropského úterního rána dne 28.února letošního roku 2023, zhruba v čase 7:07 CET tato virtuální – kryptoměna Ether (ETH) na tržišti digitálních měn Coinbase obchodovala vůči americkému dolaru (USD) ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1.627,99 USD za ETH s dosavadním denním růstem ETH o + 0,29 % vůči USD. Tento nový blockchainový systém je ovšem stále v poměrně raných fázích,  nová síť bude mít svůj vlastní testovací program, avšak přechod do ostré obchodní fáze se čeká již brzy. Díky nové testovací síti bude pro vývojáře mnohem snazší sestavit nové aplikace, zejména ty, které nejsou závislé na centralizovaných operacích. Navíc to také umožní určité testování, aby se zajistilo, že zapojená nová síť vrstvy 2 může úspěšně fungovat s co nejmenším výskytem incidentů. Ovšem stále na trhu s kryptoměnami převažuje tak zvaná dominace měny Bitcoin (BTC), která je nejobchodovatelnější virtuální měnou s nejvyšší tržní kapitalizací. Tato virtuální měna se v uváděném dni a čase obchodovala na trhu digitálních měn Coinbase vůči americkému dolaru (USD) ve vzájemném směnném kurzu ve výši 23.375,75 USD za BTC s dosavadním denním posílením o + 0,21 % kurzu vůči USD.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací