1.1.2019

Lidé hledají různé způsoby, kam uložit našetřené peníze. A právě jako jedna z možností se opět jeví uran. Ten přichází zpět do módy a určitě je možné rozšířit své portfolio také o tuto komoditu.

Spotová cena uranu meziročně roste. Jenom od dubna minulého roku se zvýšila o více než 40 % a dosáhla tak svého téměř dvouletého maxima. Důvodem je snižování jeho nabídky. V roce 2011 nebyl uran díky katastrofě v elektrárně Fukušima tolik vyhledávanou komoditou, nyní je však situace naprosto opačná.

Jeho cena nedávno vzrostla až na úroveň 29 USD za libru, což odpovídá hodnotě 64 americkým dolarům za kilo této komodity. Poptávka po uranu však není často udávána její cenou. Současně platí, že uran bude v budoucnosti více vzácný, než je tomu dnes, a právě proto by jeho cena měla růst.

Z dlouhodobých výhledů je dle odborníků jasné, že globální poptávka až do roku 2035 poroste, a to o 44 %.

 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací