6.8.2021

Síť čerpacích stanic Benzina ORLEN připravila pro své zákazníky a milovníky motoristického sportu jedinečnou příležitost. V Českých Budějovicích dnes odstartovalo dvouměsíční výstavní turné, během kterého se v nejméně osmi městech České republiky představí závodní monopost týmu Formule 1 Alfa Romeo Racing ORLEN. Ten se v každém městě zdrží přibližně týden, přičemž se kromě čerpacích stanic Benzina ORLEN objeví koncem srpna rovněž na tradiční akci Auta na náplavce v Praze.

„Závody Formule 1 s těmi nejlepšími jezdci přitahují fanoušky z celého světa. Podle výzkumu společnosti Nielsen dosáhla celková sledovanost podniků Formule 1 vysílaných na 51 celostátních televizních stanicích 400 000 000 diváků. Mezinárodní skupina ORLEN, jejíž jsme součástí, nabízí prémiová paliva a produkty po celém světě včetně Česka. Globálně se tak prezentujeme ve spojení s prestižní značkou, jako je právě tým Alfa Romeo Racing ORLEN,“ vysvětlil Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN, a dodal: „Věřím, že fanoušci Formule 1 i naši zákazníci využijí jedinečné příležitosti a prohlédnou si na našich čerpacích stanicích tento skvělý monopost. Ten se během příštích dvou měsíců představí v celkem devíti lokalitách.“

Fanoušci budou moci během turné vidět skutečný závodní monopost Formule 1 - přesně takový, kterým jezdili jezdci Alfa Romeo Racing ORLEN. Do Česka dorazí přímo z turné po Polsku, následně bude pokračovat do Německa a poté se vrátí do Polska.

Technické informace a zajímavosti o vozu Alfa Romeo Sauber C-37 Ferrari
Podvozek: monoblok z uhlíkového vlákna
Pohonná soustava: motor Ferrari 062 EVO 1,6L, karbonová převodovka „quick-shift“
Volant: Sauber Motorsport
Pneumatiky: Pirelli
Délka: 5143 mm
Šířka: 2000 mm
Hmotnost: 733 kg (bez paliva, včetně pilota)
Maximální rychlost během závodu: 378 km/h
Zrychlení z 0 na 100: 2,6 vteřiny
Zrychlení z 0 na 200: 4,8 vteřiny
Rychlost zastávky v boxech: 2 až 2,5 vteřiny

Na čerpací stanici Benzina ORLEN v Českých Budějovicích (Vltavské nábřeží 12) bude monopost vystaven od 6. do 11. srpna. Poté bude pokračovat do dalších měst:

Plzeň (Nepomucká 791) – 12. až 18. srpna
Bochov (Pražská 412, Bochov) – 19. až 25. srpna
Praha (Auta na náplavce) – 26. až 29. srpna
Praha (Argentinská) – 29. srpna až 2. září
Litvínov (silnice č. 27, Záluží) – 3. až 9. září
Hradec Králové (Koutníkova 605) – 10. až 16. září
Brno (Bystrcká 1276/36b) – 17. až 23. září
Ostrava (Místecká 3173) – 24. září až 1. října

Přítomnost monopostu F1 na čerpacích stanicích Benzina ORLEN v České republice je součástí kampaně Společně na cestě vpřed. Tato kampaň připomíná zákazníkům spojení sil sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN s její mateřskou skupinou ORLEN, díky níž se značka neustále zdokonaluje, přináší inovace, zvyšuje kvalitu služeb a nabízí širokou škálu palivových a nepalivových produktů.

Benzina ORLEN je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, jež patří do nadnárodního skupiny ORLEN, a provozuje nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic v České republice. Vznikla v roce 1958 a jedná se o tradiční a zároveň moderní značku českých motoristů, která je charakteristická svými vysoce kvalitními palivy a zákaznickými službami. Kromě paliv EFECTA s čistícím účinkem nabízí Benzina ORLEN také prémiová paliva VERVA a široký sortiment občerstvení v gastronomickém konceptu STOP CAFE. Benzina ORLEN vydává i vlastní tankovací karty EASY a BUSINESS a zákazníkům nabízí dvě mobilní aplikace – věrnostní aplikaci Benzina a aplikaci pro péči o vůz Mycí digi linka. Celkem Benzina ORLEN v Česku provozuje 421 čerpacích stanic a má tržní podíl 25,2 %. Důvěru spotřebitelů potvrdil fakt, že Benzina ORLEN již počtvrté v řadě získala titul Nejdůvěryhodnější značka v České republice. V roce 2019 vstoupila na Slovensko, když otevřela první čerpací stanici v Malackách. V současnosti má Benzina ORLEN ve své síti na Slovensku již 20 stanic.

 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací