25.4.2023

Podle analytiků makléřských společností zabývajících se obchodováním s kryptoměnami ve vztahu k nejrozšířenější virtuální měně Bitcoin (BTC) se stávající kurz BTC ocitl ve stavu svého ohrožení. Tito odborníci po analýze propadu kurzu BTC o téměř 3.000 USD na BTC v posledních zhruba 14 dnech dospěli k přesvědčení, že cenová hranice pro možný opětovný růst této virtuální měny je 28.000 USD za BTC. Pokud této cenové hranice BTC v krátké době nedosáhne je značná pravděpodobnost, že ani hranice kurzu ve výši 27.000 USD za BTC nezastaví další pokles.

 

 

Momentálně v průběhu úterního evropského rána dne 25.dubna letošního roku 2023, zhruba v čase 7:27 CET se tato nejrozšířenější virtuální měna Bitcoin (BTC) vůči americkému dolaru (USD) obchodovala na tržišti digitálních měn Coinbase ve výši vzájemného směnného kurzu na hodnotě 27.381,50 USD za BTC s dosavadním velmi mírným denním posílením BTC o + 0,02 % kurzu vůči USD. Stávající průběh denního obchodování tak podle finančních stratégů trhu s kryptoměnami ukázal, že cena Bitcoinu (BTC) našla podporu poblíž zóny 27 200 USD za BTC a zahájila korekci směrem nahoru, kdy BTC se vyšplhal nad úroveň 27 800 USD, ale tento vzestup byl omezený a následně došlo k poklesu kurzu, avšak prozatím nikoliv na úroveň předchozího obchodního dne. Nicméně Další velká rezistence se nachází poblíž zóny cenové hranice ve výši  28 000 USD za BTC a uzavření nad tuto rezistencí cenové hranice ve výši 28 000 USD za BTC by mohlo nastartovat opětovný dynamický růst této kryptoměny Bitcoin (BTC).. V uvedeném případě může cena pravděpodobně vzrůst směrem k zóně odporu 28 400 USD za BTC a jakékoli další zisky by mohly otevřít dveře pro test nové cenové hranice až do výše 29 200 USD za BTC, uvádějí finanční stratégové v napojení na analytiky kryptoměnového trhu.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací