8.4.2022

Nicméně pan Jim Bianco jako výkonný prezident své společnosti Bianco Research je velmi kritický vůči monetární politice centrální banky USA Federal Reserve System (FED) a obviňuje FED z příliš dlouhého čekání na ukončení své pandemické politiky snadného vydělávání peněz a zvednutí úrokových sazeb. Výzkumník trhu Jim Bianco varuje, že kritická politika Federálního rezervního systému pro kontrolu divoké inflace způsobí na Wall Street rozsáhlé ztráty. “Loňské volání, že inflace bude dobře udržitelná a přechodná, je pravděpodobně jednou z nejhorších prognóz v historii Federálního rezervního systému,” řekl Bianco. “Nyní uvízli na této ultraagresivní politice, protože nezačali před rokem zvyšovat sazby velmi pozvolným tempem.” Oproti tomu český investor nebo investor investující v českých korunách (CZK) je na tom o něco lépe neboť centrální banka České republiky ČNB (Česká národní banka) byla o něco prozíravější a úrokové sazby již upravila v loňském roce 2021 a aktuálně ve zvyšování úrokových sazeb pokračuje a to až na dosavdní základní úrokovou sazbu pěti procent. Podle nezávislých ekonomů je fakt, že tato úprava úrokových sazeb spolu s částečnou mírnější intervencí vůči CZK na devizovém trhu pomohla udržet směnnou korunu v intencích nepoškozující domácí hospodářství ČR. Nicméně ani ekonomika České republiky se dle finančních stratégů nevyhne tempu růstu inflace a turbulentních vlivů způsobených onou divokou až živelnou inflací.

V důsledku těchto událostí a změn pak investoři a zejména drobní střadatelé intenzivně hledají vhodné investiční nástroje k zamezení znehodnocování svých úspor neustále narůstající inflací v ČR. V této souvislosti se tak zvýšil zájem investorů a zejména drobných střadatelů o umístění svých investic na dluhopisovém trhu a to prostřednictvím korporátních dluhopisů. Zájem je pak zejména o emise těch společností, které svojí činností přesvědčí investory o tom, že podstupované investiční riziko je bez jejich výrazných obav plně přijatelné. V poslední době se tak ukazuje, že jedním z těchto investory přijatelnými obory činnosti, vyjma tradičních oborů jako jsou energetika a nemovitostní trh, jsou i odvětví dřevozpracujícího průmyslu včetně lesnictví.  Této situace pak vhodně se značným efektem využívají na jedné straně právě společnosti zabývající se lesnickou činností spolu s provozováním dřevozpracující výroby k vydávání vlastní emise podnikových dluhopisů jako tak zvané korporátní dluhopisy. A právě investoři díky těmto korporátním dluhopisům mohou realizovat vysoce atraktivní zisk neboť nárůsty cen dřeva umožňují těmto emitentům z řad dřevozpracujícího průmyslu poskytnout svým věřitelům výnosný úrok jako výnos těchto dluhopisů. Například jednou z velmi úspěšných dřevařských těžařů a následných zpracovatelů dřeva je plzeňská společnost Wood Seeds s.r.o., která již druhým rokem úspěšně vydala emise svých podnikových dluhopisů.

Tato firma se zaměřuje jako specialista na trhu mimo jiné své aktivity především na prodej dubového a bukového dřeva, které oproti dřevu z jehličnatých stromů má značnou výhodu v tom, že upravené dubové a bukové dřevo je velmi poptávanou komoditou s přesahem poptávky nad nabídkou, a tudíž okamžitě likvidní. Dalším výrazně pozitivním faktorem této společnosti je fakt, že dřevo po většinou pochází z produkce vlastních lesů a je zpracováno ve vlastním zařízení na úpravu dřeva včetně jeho sušení apod. spolu se zajištěním dopravy k zákazníkům prostřednictvím vlastní firemní autodopravy. Tyto faktory tak podle ekonomických analytiků výrazně zvyšují podíl zisku této společnosti, zároveň vytváří podmínky značné konkurenční schopnosti vůči ostatním firmám na trhu a dotváří stabilitu a perspektivu této společnosti. V současné době podle informací ekonomických zpravodajů je téměř před vyprodáním  emise korporátních dluhopisů této společnosti Wood Seeds s vysoce atraktivním výnosem, která přinese investorům 8,8 % ročního zhodnocení a doba splatnosti je 23 měsíců. Vyjma této emise dluhopisů pak společnost Wood Seeds s.r.o. pro své prémiové investory nabízí tak zvaně dubové dluhopisy nebo-li investice spojené s produkcí dubového dřeva, jejíž výnos představuje výši 9,2 % ročně a doba splatnosti vychází na pouhých 22 měsíců.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací