diamanty

Zásoby drahých kamenů se již nějakou dobu hromadí

6.6.2020

V jedněch z největších světových diamantových trezorů, ukrývajícím se na prašném okraji hlavního města Botswany, se zásoby drahých kamenů hromadí již nějakou dobu. Majitel skladiště, firma De Beers, z nich neprodal téměř nic od propuknutí epidemie koronaviru na začátku února, podobně je na tom také ruský rival Alrosa PJSC. Nyní, když koronavirové restrikce, které globální průmysl na několik měsíců zmrazily, začínají mizet, představují obří neprodané zásoby diamantů dilema: jak zredukovat zásoby o hodnotě miliard dolarů a neohrozit přitom počínající ozdravení sektoru.

čerpací stanice pohonné hmoty

Benzín a nafta již téměř měsíc zdražují

3.6.2020

„Bývá špatným zvykem, že se ceny pohonných hmot začínají zvyšovat před prázdninovou sezónou. Letos zřejmě nenastane výjimka z tohoto pravidla. Přesto se řidičům více než v předchozích letech vyplatí jet na dovolenou autem. Musí si však dát pozor na vyšší ceny benzínu a nafty v západní a jižní Evropě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

zlato

Na trhu je nedostatek malých zlatých cihel a mincí

2.4.2020

Růst poptávky a potíže způsobené krizí kvůli šíření koronaviru způsobily, že na trhu je teď nedostatek malých zlatých cihel a mincí, které jsou u spotřebitelů nejoblíbenější. Ti, kterým se podaří dostat se k tomuto ke kovu, pak musejí zaplatit výrazně více, než je současná cena za troyskou unci na finančních trzích v Londýně nebo New Yorku, píše agentura Bloomberg.

Krach 1929 newspaper 700

Pohled do historie, krach na burze v USA roku 1929

10.3.2020

Černý pátek, nebo také černý čtvrtek. Tak bývá v dějinách nazýván propad akcií na newyorské burze, ke kterému došlo 24. 10. 1929. Tento den byl čtvrtek, proto se v některých materiálech lze dočíst o černém čtvrtku. Plně se však propad akcií na burze projevil až následující den. Tedy v pátek. Tolik tedy k vysvětlení těchto dvou pojmů označujících jednu a tutéž událost. Ať si každý vybere,které označení se mu líbí více.

CFDa

Vlastnosti a rizika CFD

9.3.2020

Na Českou národní banku se obrací mnoho osob, které utrpěly vysoké ztráty při obchodování s  tzv. rozdílovými smlouvami (contracts for diferences, dále jen „CFD“)[1]. Tyto osoby jsou nejčastěji zákazníky společností, které jsou licencovanými zahraničními obchodníky s cennými papíry, vyskytují se však i nabídky poskytovatelů CFD, kteří žádnou licenci nemají a činnost vykonávají neoprávněně. Poskytovatelé CFD sami sebe označují jako „broker“, „forexový obchodník“, „CFD broker“ apod. V současné době nemá žádný poskytovatel CFD povolení k poskytování investičních služeb vydané ČNB.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací