Online broker Robinhood chystá vstup na burzu

24.3.2021

Americká makléřská společnost Robinhood Markets chystá vstup na burzu a už předběžně podala žádost o primární veřejnou nabídku (IPO) akcií. Uvedla to na svém blogu. Robinhood proslul jako firma, která láká zákazníky na možnost obchodovat na burze bez poplatků, díky čemuž ho mají v oblibě zejména mladí začínající investoři. Převážně negativně se o společnosti ale psalo v souvislosti s nedávnými turbulencemi na americkém akciovém trhu.

BEWI získala menšinový podíl v recyklační společnosti Inoplast

23.3.2021

Společnost BEWI, přední poskytovatel obalů, komponentů a izolačních řešení, oznámila, že získala 34% podíl v české recyklační firmě Inoplast s.r.o. („Inoplast“). Inoplast se specializuje na recyklaci plastů, zejména expandovaného polystyrenu (EPS), ale i dalších typů plastových materiálů.

Turecká lira pod velkým tlakem, obavy investorů z měnová krize

22.3.2021

Turecká měna a tamní akciové a dluhopisové trhy se dnes prudce propadají. Důvodem je zásah prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který o víkendu odvolal šéfa centrální banky Naciho Agbala. Místo něj dosadil Sahapa Kavcioglua, univerzitního profesora Marmarské univerzity, ovšem také sloupkaře provládního listu Yeni Safak.

Větší investice do bitcoinu mohou znatelně pohnout cenou

20.3.2021

Nejznámější a největší kryptoměna na světě stoupla letos zatím dvojnásobně. Peníze do ní lijí instituce i drobní investoři, nemluvě o mediálně průrazné investici od Tesla a nákupech od MicroStrategy. Proti předešlému kvartálu jsou nárůsty dvojciferné, odhaduje JPMorgan. V případě institucionálních toků hovoříme v tomto kvartálu až o 20 % v dolarovém vyjádření a o 90 % u retailu. Cenou bitcoinu přitom tyto peníze mohou hýbat víc, než by tomu bylo u jiných aktiv, domnívají se analytici Bank of America.

Firmy neřešící změně klimatu přijdou o rating

18.3.2021

Na stovky miliard dolarů mohou vlády po celém světě přijít změny klimatu, pokud se jim nepodaří snížit znečištění. Při současném tempu emisí škodlivin se 63 z nich dočká do roku 2030 snížení ratingové známky o jeden stupeň, tvrdí ekonomové z univerzity v Cambridge. Spojené státy by si pohoršily o dva stupně a Německo, Indie a Nizozemsko o tři. Nepomůže ani dodržení dohody o klimatu z Paříže. To by znamenalo v průměru snížení o 0,65, tvrdí tým, jehož součástí byl Moritz Kraemer, někdejší šéf státních ratingů v agentuře S&P Global Ratings.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací