29.5.2018

Česká banka informuje o vzniku první oficiální aplikace České národní banky, která uživatelům umožní si detailně prohlížet české bankovky a mince a zejména jim poskytne možnost se seznámit s jejich ochrannými prvky. Vše lze provádět prostřednictvím mobilních zařízení a s iOS a Androidem. Existuje také varianta pro tablety s operačním systémem Windows.

Aplikace byla vytvořena tak, aby dokázala zobrazit veškeré detailní snímky a také popisy všech platných vzorů v rámci českých bankovek a mincí. Je tak umožněno v kombinaci s funkcí podsvícení a zobrazení pod UV světlem.

Aplikaci je možné získat ve verzi české či anglické a pro Českou národní banku byla vyvinuta společností Zentity. Aplikace již získala stříbrné ocenění.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací