19.1.2024

Technologická a obchodní společnost Amazon.com Inc. (NASDAQ-AMZN) uvedla na začátku pátečního dne 19.l.2024, že hodlá postupně rozšířit své investice v Japonsku a to prostřednictvím své divize AWS (Amazon Web Services), kdy do roku 2027 rozšíří infrastrukturu cloud computingu v japonských metropolích Tokia a Osaky v celkovém plánovaném objemu investice ve výši 2,26 bilionu japonských jenů (J/Y), což odpovídá dle aktuálního kurzu částce ve výši 15,24 miliardy amerických dolarů (USD). Tato investice tak má uspokojit rozšiřující se poptávku zákazníků, uvedla společnost ve svém prohlášení.

 

Tento americký gigant Amazon.com, Inc. poskytuje zákazníkům řadu produktů a služeb. Produkty nabízené prostřednictvím svých obchodů zahrnují zboží a obsah, které zakoupila za účelem dalšího prodeje, a produkty nabízené prodejci třetích stran. Vyrábí a prodává elektronická zařízení, včetně Kindle, Fire tablet, Fire TV, Echo a Ring, a vyvíjí a produkuje mediální obsah. Nabízí také předplatné služby, jako je Amazon Prime, členský program. Jeho segmenty zahrnují Severní Ameriku, International a Amazon Web Services (AWS). Segment AWS se skládá z globálního prodeje výpočetních, úložných, databázových a dalších služeb pro začínající podniky, podniky, vládní agentury a akademické instituce. Poskytuje reklamní služby prodejcům, prodejcům, vydavatelům, autorům a dalším prostřednictvím programů, jako jsou sponzorované reklamy, zobrazení a videoreklama. Zákazníci přistupují k jeho nabídkám prostřednictvím webových stránek, mobilních aplikací, Alexa, zařízení, streamování a fyzické návštěvy jeho obchodů Na tuto skutečnost rozšiřování společnosti s výraznou investicí v Japonsku dle mínění analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank bude reagovat i akciový trh.

Obchodí den ve čtvrtek dne 18.1.2024 akcie NASDAQ-AMZN uzavřela tento obchodní den na hodnotě ve výši 153,50 USD za akcii v hlavních obchodním čase a v následné po obchodní fázi (after market) připsala dalších 0,08 % své ceny na hodnotu ve výši 153,62 USD za akcii. Tato současná cena tak představuje celkový roční růst o + 1,03 % své ceny za posledních 52 týdnů. Podle analytiků tak akcie NASDAQ-AMZN vyrovnala svoje ztráty z předchozích období a i v čase, kdy posilující směnná hodnota amerického dolaru (USD) snižuje poptávku po akciích US akciového trhu, tak akcie společnosti Amazon.com (NASDAQ-AMZN) dle finančních stratégů akciového trhu vykazují možnou predikci pokračujícího růstu své ceny. Ceny akcie NASDAQ-AMZN naznačující svůj pokračující růst, dle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky akciového trhu bylo dosaženo za situace, kdy směnná hodnota amerického dolaru (USD) vykazuje velmi silnou svoji směnnou hodnotu.

 Aktuální údaje dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) vykazovaly v průběhu pátečního evropského rána dne 19.1.2024, zhruba v čase 8:33 CET, kdy byla měřená hodnota amerického dolaru (USD) bodový ve výši 103,40 USD bodů s dosavadní mírnou korekcí svého poklesu o – 0,12 % bodové hodnoty dle tohoto indexu, který porovnává hodnotu USD s další šesticí hlavních světových měn a to včetně japonského jenu (JPY). V uvedeném dni a čase se tak tento měnový pár USD/JPY obchodoval na devizovém trhu v kurzu 148,33 JPY za USD s dosavadním denním růstem USD o + 0,12 % kurzu vůči JPY. Aktuálně tak společnost Amazon nabízí generativní služby AI japonským firemním zákazníkům, včetně Asahi Group, Marubeni a Nomura Holdings. Investice přichází v době, kdy se japonská vláda a podnikový sektor snaží dohnat vývoj umělé inteligence (AI). S ohledem na tyto skutečnosti pak analytici uvádějí průměrnou cílovou cenu akcie NASDAQ AMZN ve výši 184,66 USD za akcii v krátkodobém investičním horizontu s predikcí dalšího růstu ceny akci v hodnotě 220 USD za akcii.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací