20.7.2023

Bitcoin (BTC), coby světově nejrozšířenější kryptoměna, která vykazuje, rovněž nejvyšší tržní kapitalizaci se v posledních dnech pohybovala vždy blízko cenové hranice kurzu vůči americkému dolaru (USD) na hodnotě okolo 30.000 USD za BTC. Podle sdělení analytiků trhu kryptoměn tak hodnota BTC již několikátý den po sobě poklesla velmi těsně pod hranici 30.000 USD za BTC a následně pak tuto hranici překoná a udržuje svoji cenu opět těsně nad touto hranicí. Podle postřehů ekonomických zpravodajů v napojení na tyto analytiku trhu virtuálních měn tento proces střídavého kurzu kryptoměny Bitcoin (BTC) se realizuje i několikrát denně.

 

V průběhu čtvrtečního evropského rána dne 20,července letošního roku 2023, zhruba v čase 7:22 CET se směnná hodnota Bitcoinu (BTC) vůči americkému dolaru (USD) pohybovala na trhu digitálních měn Coinbase ve výši 30.040,50 USD za BTC v dosavadním denním prakticky jen technickém poklesu BTC o – 0,01 % kurzu vůči USD. Průběh dnešního denního obchodování jen v těchto pár hodinách tak podle sdělení ekonomických zpravodajů představovalo hodnotu BTC při počáteční pozici ve výši 30.045,75 USD za BTC a následný pokles až na hodnotu ve výši 29.835,40 USD za BTC a monetární opětovný nárůst směnné hodnoty BTX nad kurzovní hranici 30.000 USD za BTC. Tohoto směnného kurzu BTC bylo dosaženo za situace, kdy na standardním devizovém trhu dosáhla hodnota USD dle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) bodovou hodnotu ve výši 100,12 USD bodů s dosavadním denním poklesem o – 0,16 % bodové hodnoty dle tohoto indexu.

Během uváděného dne a času se pak globální měnový pár jednotné evropské měny euro (EUR) a amerického dolaru (USD), coby hlavní světové komoditní měny se obchodoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,122 USD za EUR s dosavadním denním posílením EUR o + 0,17 % kurzu vůči USD. Současné analýzy trhu s kryptoměnami od finančních stratégů tohoto trhu ve vztahu k Bitcoinu tak ukazují, že úroveň kurzu na hodnotě ve výši 29.550 USD za BTC je v současnosti klíčovou úrovní podpory, zatímco úroveň kurzovní hodnoty ve výši 30 000 USD za BTC má jen psychologický význam, uvádějí tito odborníci. Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Využitím speciální databáze, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací