7.7.2023

Cena tak zvaně ústřední kryptoměny Bitcoin (BTC) během jednoho dne, spíše v posledních hodinách ztratila svůj nárůst, kterého dosáhla v začátku tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku jako 27.v pořadí a v pondělí dne 3.7.2023 dokonce směnná hodnota BTC byla ve výši 31.382,50 USD za BTC. V průběhu již následujícího dne a to úterý 4.7.2023 jeho cena zahájila pokles blízko k hodnotám okolo 31.000 USD za BTC a následně pak hodnota nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) prolomila ve svém poklesu i kurzovní hranici 31.000 USD za BTC.

 

 

Nyní v průběhu pátečního evropského dopoledne 7.června letošního roku 2023, zhruba v čase 8:33 CET se Bitcoin (BTC)  obchodoval na tržišti virtuálních měn Coinbase na hodnotě ve výši 30.159,50 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 0,49 % kurzu vůči USD. Podle ekonomických zpravodajů a finančních expertů na trh s kryptoměnami tak ten aktuální pokles má tak zvaný mix faktorů v podobě obav investorů a obchodníků s kryptoměnami. Jednak se jedná o vzrůstající podíl reálné snahy ze strany centrálních úřadů silných ekonomik o regulaci tohoto trhu, jako je například nedávno schválená regulace MICA v zemích Evropské unie nebo rozsáhlé vyšetřování Komise pro cenné papíry (SEC) v USA ve vztahu k jednomu z největších hráčů na trhu virtuálních měn společnosti Binance. Dalším faktorem je nezvykle velký nárůst úspěšné těžby Bitcoinů ze strany technologických společností působících ve Spojených arabských emirátech a v neposlední řadě je to faktor standardního výběru zisků. V této souvislosti, jak uvádějí ekonomičtí zpravodajové nelze opomenout i značný vliv spekulativních obchodů ze strany ekonomiky silných hráčů na tomto trhu.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací