19.3.2018

Ještě nedávno se kartel snažil o to, aby cena ropy nebyla v žádném případě klesající a aby se ropa dokázala vymanit ze svého minima. To se částečně povedlo a v posledních dnech cena ropy roste. Ovšem kromě ceny ropy rostou také její zásoby, a to může způsobit její opětovný pád.

Severomořská ropa Brent minulý týden ukončila na těsné hranici 66 dolarů za barel a tím zvýšila svoji cenu o 1, 3 %. Lehká americká ropa WTI vykazovala nárůst o 1, 6 % a překonala hranici 62 dolarů za barel ropy.

Současně je však zřejmé, že těžba ropy jde kupředu a očekává se, že poroste ještě rychleji, a tudíž může dojít k dalšímu poklesu cen ropy. Růst těžby se projevuje již třetí týden po sobě a to může být určitou výstrahou.

 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací