8.12.2023

Současný vývoj ceny nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) se ocitl na hodnotě, která odpovídá svému 18-ti měsíčnímu maximu a analytici makléřských společností spolu s finančními stratégy trhu s virtuálními měnami predikují vývoj ceny Bitcoinu v krátkodobém investičním horizontu až k hodnotě 48.000 USD za BTC jako podporovanou hranici směnného kurzu, Aktuálně v průběhu pátečního evropského rána dne 8.12.2023, zhruba v čase 8:02 CET se BTC obchodoval vůči USD na trhu digitálních měn Coinbase na hodnotě 43.364,00 USD za BTC s dosavadním růstem BTC o + 0,28 % kurzu vůči USD.

 

 

 

Přední světová kryptoměna Bitcoin (BTC), zažil výrazný nárůst, překonal hranici 44 000 USD za BTC a zároveň si udržoval silnou pozici nad 43 000 USD za BTC. Tato působivá rally je z velké části způsobena značnými nákupy od individuálních i institucionálních investorů, což vedlo k výraznému nárůstu otevřeného zájmu investorů, obchodníků a ostatních účastníků kryptoměnového trhu. Trhoví experti a obchodníci nyní sledují hranici 45 000 USD za BTC, přičemž potenciální dynamika směřuje k ambiciózním 50 000 USD za BTC. Současný sentiment na trhu silně upřednostňuje Bitcoin (BTC), který tento týden přispěl k mimořádnému 20% nárůstu, posunul jej přes hranici 40 000 USD a dosáhl nového milníku 44 000 USD, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na finanční stratégy trhu s digitálními měnami. Tito odborníci pak uvádějí pro Bitcoin (BTC) jako reálně dosažitelnou cílovou cenu s podporou trhu ve výši 48.000 USD za BTC.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací