8.2.2024

Aktuální cena nejrozšířenější virtuální měny nebo-li kryptoměny Bitcoin (BTC) se pohybuje okolo 44.000 USD za BTC, avšak predikce podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finančních stratégů trhu digitálních měn uvádějí značný potenciál růstu Bitcoinu (BTC) v rámci možné nadcházející rallye v souvislosti s ohledem na Micro Strategy Buy-In v prostředí trhu umožňující takzvané ETF obchodování. Nedávný vývoj, včetně vyšplhání Bitcoin ETF společnosti BlackRock na elitní příčky ETF a významné akvizice společnosti MicroStrategy, tak přináší diskuze o predikci ceny Bitcoinu (BTC).

 

 

Aktuálně se tato kryptoměna s doposud nejvyšší tržní kapitalizací v průběhu čtvrtečního evropského rána dne 8.února letošního roku 2024, zhruba v čase 7:49 CET obchodovala na trhu digitálních měn Coinbase ve vzájemném směnném kurzu vůči americkému dolaru (USD) na hodnotě ve výši 44.481,75USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 0,84 % kurzu vůči USD. Značná volatilita tohoto kryptoměn je základem její popularity a to zejména u dynamických investorů, obchodníků a ostatních účastníků trhu s virtuálními měnami. Pro srovnání tak lze uvést, že hodnota BTC na stejném tržišti a ve stejný den ještě před několika málo hodinami a to v čase 7:48 CET byla ve vzájemném směnném kurzu vůči USD ve výši 42.924,50 USD za BTC. Tento rozdíl v ceně BTC vůči USD a to zhruba o + 110 USD za BTC tak představuje průběžný denní růst ve výši zhruba 1 % kurzu za zhruba 3 hodiny. Podle analytiků tento průběh není nikterak výjimečný a navíc trajektorie pohybu ceny BTC v dlouhodobém investičním horizontu představuje doposud trvalý každoroční růst. Podle odborníků na trh s kryptoměnami vyjma uváděných faktorů dalším významnou skutečností podporující růst BTC je připravované tzv. !půlení Bitocinu“, které je naplánovano na olovinu dubna letošního roku 2024.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování Bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu.

Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním. Podle sdělení finančních stratégů trhu digitálních měn v napojení na analytiky makléřských lze tak očekávat pokračující opětovný růst hodnoty BTC Predikce těchto odborníků tak uvádějí průměrnou cílovou cenu Bitcoinu (BTC) v rozpětí od 42.000 USD za BTC do 45.000 USD za BTC v krátkodobém investičním horizontu, avšak s možností aktuálního růstu ve výši 50.000 USD za BTC v střednědobém investičním horizontu.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací