18.9.2023

Gigant rychlého občerstvení společnost McDonaldˇs Corp. (NYSE:MCD) slaví právě dnes v pondělní 18.září letošního roku 2023 „National Cheeseburger Day“ a  na jednu ze svých nejoblíbenějších položek menu, což je Double Cheeseburger nasadil zvýhodněnou až spíše symbolickou cenu. Takže pouze 18.9.2023 si zákazníci mohli a do americké půlnoci mohou ještě koupit tento typický americký sendvič za pouhých 50 centů amerického dolaru (USD). Ovšem tato speciální nabídka je dostupná pouze pro zákazníky, kteří využívají aplikaci pro chytré telefony řetězce rychlého občerstvení, a je omezena na jeden burger na zákazníka.

 

Společnost McDonald’s Corporation provozuje a uděluje franšízu restauracím McDonaldˇs. Restaurace společnosti podávají místně relevantní nabídku jídel a nápojů a restaurace jsou vlastněny a provozovány nezávislými místními podnikateli. Společnost má teritoriální rozdělení na segmenty kam primárně  patří Spojené státy americké, dále pak International Operated Markets a International Developmental Licensed Markets & Corporate. Segment International Operated Markets zahrnuje obchodní operace na trzích, jako je Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Španělsko a Spojené království. Další segment International Developmental Licensed Markets & Corporate zahrnuje trhy ve více než 80 zemích, stejně jako firemní aktivity.  Společnost také podporuje internetový prodej včetně možnosti doručení na adresu, avšak nikoliv paušálně u všech svých segmentů, ale liší se podle daného regionu. Nabídka jídelního menu společnosti stále po nejvíce zahrnuje pokrmy jako jsou  hamburgery a cheeseburgery, včetně Big Mac.

Akcie této věhlasné společnosti McDonaldˇs Corp. (NYSE:MCD jako symbol rychlého veřejného stravování pod ustáleným označením „Top Fast Food“ jsou veřejně obchodovatelné na prestižním světovém akciovém trhu NYSE (New York Stock Exchange) tak zvaně na Wall Street. Aktuálně v průběhu pondělního evropského odpoledne dne 18.září letošního roku 2023, zhruba v čase 16:47 CET, což odpovídá již hlavnímu obchodnímu času newyorské burzy v rámci amerického dopoledne východního pobřeží USA, se tyto akcie NYSE-MCD obchodovaly na hodnotě ve výši 278,54 USD za akcii s dosavadním denním posílením o + 0,20 % ceny této akcie. Podle dat technické analýzy v porovnání s aktuální cenou a cenou na začátku letošního roku 2023 pak vyplývá, že tato akcie vzrostla o + 5,57 % své ceny od začátku letošního roku 2023. Společnost McDonaldˇs Copr.svžým akcionářům vyplácí pravidelně dividendu, jejíž výnos v současnosti činí 2,18 procent ročně. V návaznosti na současnou cenu akcie NYSE:MCD) dosáhla tržní kapitalizace této společnosti prozatím celkového objemu ve výši 202,74 miliard USD.

Podle ekonomických zpravodajů v návaznosti na analytiky makléřských společností a finanční stratégy akciového trhu dnešní propagace společnosti s cílem získat trvalého zákazníka je nejnovější propagace založená na aplikaci od společnosti McDonald’s, která v červenci rozdávala hranolky zdarma na počest Národního dne francouzského smažení a začátkem tohoto roku 2023 pak nabídl McDonald’s zákazníkům, kteří si stáhli jeho aplikaci zdarma 6dílné McNuggets ke 40. výročí této položky. Ovšem tento dnešní 50-ti centový USD burger není nejlevnější burger, který v pondělí dne 18.9.2023 nabízí řetězce  rychlého občerstvení. Například společnost Burger King nabízí heeseburger každému členovi jeho programu odměn Royal Perks, který nakoupí za 1 $ nebo více tento burger zcela zdarma. Nicméně podle analytiků makléřských společností v návaznosti na stratégy akciového trhu lze uvést, že akcie NYSE-MCD má potenciál dalšího růstu své ceny a podle těchto odborníků pak byla stanovena průměrná cílová cena této akcie ve výši 334,54 USD za akcii v krátkodobém až  střednědobém investičním horizontu.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací