18.8.2023

Tento týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako 33. v pořadí prozatím i v závěru tohoto týdne udržuje obchodní trend medvědího trhu. Vlajková kryptoměna trhu s virtuálními měnami Bitcoin (BTC) během včerejšího čtvrtečního dne 17.8.2023 vykázala denní pokles zhruba 9 % své předchozí ceny a aktuálně v průběhu evropského pátečního dne 18.8.2023, zhruba v čase 13:12 CET vykazovala svůj dosavadní denní pokles o – 5,08 % kurzu vůči americkému dolaru (USD) při stavu  směnného kurzu ve výši 26.441,25 USD za BTC.

 

 

 

 

Tento stav podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností nastal po té, co ekonomický magazín The Wall Street Journal uvedl, že dokumenty společnosti Space X ovládanou panem Eonem Muskem, který je velkým zastáncem kryptoměn,  již v roce 2021 odepsal hodnotu svých Bitcoinů v objemu 373 milionů USD. „Jde o jeden z nejbrutálnějších výprodejů z minuty na minutu, jaké jsme v historii Bitcoinů viděli,“ řekl CNBC Ryan Rasmussen, výzkumník z Bitwise Asset Management. “Současné spekulace jsou takové, že jde o výprodej řízený Elonem Muskem a společností SpaceX.” Tento poslední dramatický pokles je „krátkozraký a z velké části způsoben maloobchodem“., dodal tento odborník. Následně v roce 2022 Tesla, kterou Musk také vede jako generální ředitel, oznámila, že pro investování zhruba ve výši 1,5 miliardy dolarů použila odprodejem asi 75 % svých Bitcoinů .

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací