20.2.2020

Přes dva tisíce podvedených lidí a škoda za více než miliardu korun - taková je prozatím podle kriminalistů bilance vyšetřování firmy, která nabízela výhodné investice na burzách. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili tři lidi a při domovních prohlídkách zajistili hotovost i luxusní auta. 

 

Případ se podle mluvčího NCOZ Jaroslava Ibeheje týká pražské firmy J.O. Investment, policie podezřelé zadržela v úterý.

„Tato společnost podle našich závěrů měla široké veřejnosti neoprávněně a soustavně nabízet investice na světových burzách v USA, Evropě a Asii se zaměřením na akciové indexy, měnové páry - futures a komodity,“ informoval ve čtvrtek Právo mluvčí.

Nabízeli lidem rychlé zbohatnutí. Zbohatli jen sami.

Podle vyšetřovatelů organizátor a jeho dva společníci ale žádné investice neprováděli. „Vylákané finanční prostředky měli používat výhradně pro svoji spotřebu, především k nákupu nemovitostí, luxusních vozidel a luxusního zboží,“ sdělil mluvčí.
 
Policisté zajistili při domovních prohlídkách majetek za miliardu.

Policisté zajistili při domovních prohlídkách majetek za miliardu.

Foto: Policie ČR

Policisté v souvislosti s případem hovoří o tzv. Ponziho schématu, kdy firma láká klienty na vysoké výnosy při investicích, jenže vybrané peníze se místo zvýhodnění v byznysu použijí na vyplacení původních investorů.

 
Kromě luxusních aut zajistili policisté při domovních prohlídkách také hotovost.

Kromě luxusních aut zajistili policisté při domovních prohlídkách také hotovost.

Foto: Policie ČR

 
Mezi zajištěným majetkem byla řada luxusních vozidel.

Mezi zajištěným majetkem byla řada luxusních vozidel.

Foto: Policie ČR

„Prověřováním bylo zjištěno, že proklamované výnosy měly být zcela nereálné (cca od 30 do 100 procent). Snahou obviněných mělo být udržení celého systému v provozu co nejdéle,“ popsal Ibehej.

Podvod za 284 milionů, stovky poškozených. Policie obvinila dvojici z vylákání peněz. 

Kriminalisté zadrželi tři lidi, které obvinili z podvodu, za což podezřelým hrozí až desetileté vězení. Trestní stíhání probíhá na svobodě. Policie provedla také 18 domovních prohlídek, při kterých zabavila majetek za více než miliardu korun.

 
Kriminalisté z NCOZ provedli 18 domovních prohlídek.

Kriminalisté z NCOZ provedli 18 domovních prohlídek.

Foto: Policie ČR

Detektivové zaznamenali zatím 2060 poškozených klientů a škodu za více než miliardu korun, vyšetřování ale pokračuje a policisté předpokládají, že počet obětí a škoda výrazně vzrostou

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací