24.11.2022

Podle včerejšího dne 23.11.2022 vyjádření inovační investorky paní Cathie Wood, zakladatelky a ředitelky společnosti pro správu Investic Ark Invest, by směnná hodnota nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) mohla do roku 2030 dosáhnout na kurz ve výši 1 milionu USD za 1 BTC. Pro toto své tvrzení, které nevyvrací celá řada analytiků makléřských společností, finančních stratégů a v neposlední řadě i spousta samotných investorů jako účastníku trhu, pak tato odbornice vychází z předpokladu již omezeného počtu coinů, neboť již 90 % objemu bylo vytěženo a samotná těžba je stále náročnější, nákladnější a potýká se dokonce již se zákazy jako například ve státě New York.

V současnosti však hodnota BTC je stále v řádu desítek tisíc amerických dolarů (USD) a aktuálně  v průběhu evropského čtvrtečního rána dne 24.listopadu letošního roku 2022, zhruba v čase 6:34 CET se pod tlakem a obavami z krachu jednoho z největších kryptoměnových tržišť společnosti FTX, směnná hodnota kryptoměny Bitcoin (BTC) vyvíjela v nárůstů své hodnoty a to v denním posílení o + 0,43 % své předchozí ceny na stavu kurzu ve výši 16.662,00 USD za BTC. Tohoto směnného kurzu bylo dosaženo za situace, kdy standardní devizový trh vykazoval dle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) pokles o – 0,33 % své předchozí denní bodové hodnoty a vlastní indexová hodnota byla ve výši 105,74 USD bodů. V uváděném dni a čase se tak globální měnový pár EUR/USD obchodoval na devizovém trhu v rámci forexových operací na hodnotě vzájemného směnného kurzu ve výši 1,043 USD za EUR s dosavadním denním posílením EUR o + 0,38 % kurzu vůči USD. Na základě tohoto posílení kurzu EUR se dle analytiků zvýšil zájem Evropanů o směnu přes USD do kryptoměn a zejména pak Bitcoinu.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním ceny.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací