20.6.2022

Velmi hluboký pokles cen jak akciového tak zejména kryptoměnového trhu v současnosti trápí spousty investorů a obchodníků těchto zmíněných finančních trhů. Podle údajů hlavních akciových indexů například US akciového indexu NASDAQ, který je převážně složen z akciových titulů technologických společností došlo k poklesu bodového stavu tohoto indexu, který tak odráží ceny akcií daného sektoru akciového trhu od začátku roku 2022 v poklesu o – 30,98 % bodů k poslední páteční obchodní seanci dne 17.6.2022. Trhy s virtuální měnou rovněž výrazně poklesly a hodnota kryptoměny Bitcoin (BTC) dosáhla kurzu již pod 20.000 USD za BTC.

Aktuálně se tak tato nejrozšířenější virtuální měna Bitcoin (BTC) vůči americkému dolaru (USD) obchodovala v průběhu pondělního evropského rána dne 20.června letošního roku 2022, zhruba v čase 7:14 CET na trhu digitálních měn Coinbase ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 19.861,50 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 1,21 % kurzu vůči USD. Tento aktuální stav tak odráží investorský sentiment ve vztahu k obavám možného zavedení regulace tohoto dynamicky se rozvíjejícího sektoru novodobého pojetí finančního trhu. Mezitím standardní finanční trhy tak obdobně čelí tomu tlaku způsobeným obavami a to zejména z možné celosvětové ekonomické recese ve spojitosti s neustále se zvyšující mírou inflace, která například v USA již dosáhla výše 8,6 procent meziročně a opatření centrální banky USA Federal Reserve System v podobě dalšího zvyšování úrokových sazeb na současnou výši v rozpětí od 1,50 do 1,75 % p.a. pak ještě posílily směnnou hodnotu USD, což snižuje zájem investorů o akcie, jejichž cena se momentálně propadla.

Páteční obchodní den 17..6.2022 tak hlavní akciový index US kapitálového trhu DJIA, který je složený z 30-ti top akcií amerického akciového trhu uzavřel s bodovou denní ztrátou ve výši – 0,13 % a od začátku letošního roku 2022 vykazuje dosavadní celkovou ztrátu ve výši – 17,75 % bodů. Podle sdělení finančních stratégů tak značná část investorů stahla nebo ještě stahuje své finanční prostředky z této části trhu a vyčkává na vhodnou investiční příležitost pro zhodnocení svých prostředků spolu s neméně důležitým faktorem v podobě ochrany svých finančních prostředků před neustále se zvyšující inflací. Jednou z možných investičních cest a to zejména pro dynamické investory a spekulující obchodníky jsou trhy obchodující s virtuálními nebo-li kryproměnami, kde pochopitelně míra investičního rizika je značná, avšak potencionální zisky prakticky neomezené. A právě tento sektor finančních trhů v době propadu směnných kurzů jednotlivých kryptoměn láká nejen zkušené ba dokonce profesionální investory, ale zejména i drobné střadatele, kteří jsou ochotni přijmout vyšší míru investičního rizika, které je ovšem vyváženo potenciálem nadstandardního zisku.

V současnosti tak stávající pokles cen kryptoměn přímo vybízí k obchodům spekulativního charakteru, který předurčuje potencionální opětovný růst těchto digitálních měn a zejména BTC a to obdobně jako tomu bylo před několika málo lety a díky tomu svět je bohatší o řadu dolarových milionářů. Navíc zájem o kryptoměny byl měl vzrůst již na začátku příštího měsíce července, kdy bude spuštěna nová kryptoměnová platforma s názvem Engage Raise, která primárně bude uvedena do provozu jako kryptofundraisingový start-up. Tato platforma totiž zcela na legálním principu umožní všem kandidátům do úřadů v USA a zejména pak do Senátů Spojených států přijímat své sponzorské dary v kryptoměnách. Tato iniciativa v podobě platformy kryptoměn vznikla na základě zkušeností předchozích voleb, kdy v roce 2020 kandidáti přijali více jak 30 milionů USD v kryptoměnách a převážnou část pak zejména v BTC, avšak následné převedení na USD mnohým činilo problémy.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací