16.6.2020

 

Mannheimský ekonomický institut uvedl, že jeho index ekonomického sentimentu mezi investory pro tento měsíc vzrostl na 63,4 bodu z 51,0 za květen. Ekonomové oslovení Reuters očekávali zlepšení ukazatele na 60,0 bodu.

ZEW Německo sentiment ekonomika 

Zdroj: ZEW

"Sílí důvěra, že se ekonomika odrazí ode dna nejpozději v létě 2020," uvedl ve zprávě prezident ZEW Achim Wambach. Očekávané oživení ekonomické aktivity se ovšem podle něj bude značně lišit sektor od sektoru. "Očekávání hospodářských výsledků jsou silně negativní pro exportně orientované sektory, jako jsou automobilové nebo mechanické strojírenství, a také pro finanční sektor," uvedl. "Naopak poměrně pozitivní jsou předpovědi pro informační technologie, telekomunikace a služby orientované na spotřebitele," dodal. Druhý index ZEW, který měří hodnocení současných ekonomických podmínek mezi investory, stoupl na -83,1 bodu z květnových -93,5 bodu, zhruba v souladu s odhady analytiků, kteří čekali zlepšení na -84,0 bodu.

Německá vláda schválila dva masivní balíky stimulů na pomoc ekonomice, která čelí nejhorší recesi od druhé světové války. Podle dubnové prognózy počítá pro letošní rok s poklesem hrubého domácího produktu o 6,3 %.

Zdroje: ZEW, Reuters

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací