23.1.2024

Účastníci finančních trhů, kteří využívají pro své obchody jednotnou evropskou měnu euro (EUR) jako svoji primární měnu, dle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na investiční stratégy, v průběhu začátku čtvrtého týdne letošního roku 2024 nyní mají pozitivní investorský sentiment. Tato investorská nálada tak odráží očekávání dobrých zpráv od blížícího se zasedání Evropské centrální banky ECB (Europen Central Bank), kdy Rada guvernérů ECB se má uskutečnit již tento čtvrtek dne 25.1.2024 v jejím sídle ve Frankfurtu nad Mohanem.

 

 

Pozitivní investorský sentiment tak mírně posílil v rámci denních forexových operací devizového trhu směnnou hodnotu jednotné evropské měny euro (EUR) vůči americkému dolaru (USD), coby hlavní měně světového komoditního trhu. Aktuálně se tak tento tak zvaný globální měnový pár EUR/USD obchodoval v průběhu úterního evropského dopoledne dne 23.ledna letošního roku 2024, zhruba v čase 11:17 CET v kurzu na hodnotě ve výši 1,089 USD za EUR s dosavadním denním posílením EUR o + 0,02 % kurzu vůči USD. Nicméně analytici makléřských společností a finanční stratégové devizového trhu predikuji v rámci vývoje dnešního dne 23.1.2024 obchodního dne potencionální změnu obchodního trendu, kdy lze očekávat opětovný pokles EUR vůči USD. Evropská měna euro (EUR) již v uváděném dni a čase zaznamenala svůj denní pokles vůči britské libře (GBP) o – 0,164 % kurzu při stavu hodnoty kurzu ve výši 0,855 GBP za EUR.

Aktuálních vzájemných směnných kurzů bylo dosaženo za situace, kdy směnná hodnota amerického dolaru (USD) měřená dolarovým indexem DXY (US Dollar Currenc Index) byla v uvedeném dni a čase na bodovém stavu ve výši 103,38 USD bodů s dosavadním denním růstem o + 0,05 % bodové hodnoty dle tohoto indexu, který porovnává hodnotu USD s další šesticí hlavních světových měn. Analytická predikce potencionálního opětovného poklesu EUR vůči USD a to zejména v případě, kdy by zasedání Rady guvernérů ECB rozhodlo o snížení úrokových sazeb tak zvýšilo zájem investorů a obchodníků o evropské akcie, kdy například v průběhu evropského úterního rána dne 23.1.2024 německý akciový index DAX připsal v rámci začátku denního obchodování o + 0,3 % více bodů a francouzský CAC 40 zvýšil svoji bodovou hodnotu ve stejné výši.

Na území Spojeného království Velké Británie a Severního Irska akciový index FTSE 100 odrážející stav obchodů na londýnské burze LSE (London Stock Exchange) během úterního rána dne 23.ledna letošního roku 2024 zvýšil svůj bodový stav o + 0,4 % bodů. Aktuálně v samém začátku úterního evropského odpoledne dne 23.1.2024, zhruba v čase 12:15 CET se hodnota indexu FTSE 100 pohybovala již ve výši denní ztráty o – 0,19 % bodové hodnoty. Německý akciový index DAX rovněž již v uvedeném dni a čase zaznamenal pokles své denní bodové hodnoty o – 0,06 % bodů. Podle analytiků tak evropské akcie sice zahájily nový obchodní týden pozitivně, avšak již v průběhu úterního poledne dne 23.1.2024 svůj růst měli omezený a začala se do jisté míry projevovat nervozita investorů před očekávaným zasedáním Rady guvernérů Evropské centrální banky, které se uskutečňuje jako měnopolitické zasedání centrálních bankéřů Evropy.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací