2.10.2023

Nejobchodovatelnější krypto měna Bitcoin (BTC), která doposud vykazuje nejvyšší objem tržní kapitalizace již v minulém týdnu změnila svůj obchodní trend a její směnná hodnota tak vzrostla. Na začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako čtyřicátý v pořadí během dosavadního průběhu pondělního dne 2.října roku 2023 vykázala tato virtuální měna Bitcoin (BTC) denní nárůst o + 4,50 % svého předchozího kurzu vůči americkému dolaru (USD). Toto percentuální vyjádření ve skutečnosti představuje růst hodnoty BTC zhruba o 1.200 USD za Bitcoin v průběhu jediného obchodního dne.

Aktuálně v průběhu pondělního evropského odpoledne dne 2.října letošního roku 2023, zhruba v čase 15:10 CET se tato virtuální měna Bitcoin (BTC) vůči americkému dolaru (USD) obchodovala ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 28.334,75 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 4,52 % kurzu vůči USD. Tohoto směnného kurzu bylo dosaženo za situaci, kdy směnná hodnota amerického dolaru (USD) nadále posilovala a v uvedeném dni a čase byka hodnota USD dle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index) na hodnotě bodového stavu ve výši 106,58 USD bodů s dosavadním denním posílením o + 0,34 % bodové hodnoty dle tohoto indexu, který porovnává hodnotu USD s další šesticí hlavních světových měn. Za této situace se pak tak zvaně globální měnový pár EUR/USD obchdoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,053 USD za EUR s dosavadním denním poklesem EUR o – 0,407 % kurzu vůči USD,

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací