4.1.2024

 

Nejen v obchodním světě známé akcie společnosti Amazon.com Inc. (NASDAQ-AMZN), označované také jako tak zvané blue chips akcie v roce 2023 vzrostly o 81 %, ale dle sdělení analytiků akciového trhu jsou stále minimálně o 19 % nižší než ve své historii.  Navíc pro současnou atraktivitu obchodu s akciemi NASDAQ-AMZN hovoří fakt, že cena akcie se propadla blízko letošního Nového roku 2024 a to těsně pod hranici 150 USD za akcii. Právě tento pokles, který tak představuje podle analytiků potencionální zisk držitelů akcii NASDAQ-AMZN v případě opětovného růstu ceny akcií, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností.

 

 

 

Nicméně předcházející růst ceny této akcie NASDAQ-AMZN v loňském roce 2023 tak představuje nejstrmější nárůst ceny akcie AMZN za posledních 5 let aniž by došlo k dosažení cenového maxima, které se díky vlivům koronavirové pandemie uskutečnilo v roce 2021. Příjmy společnosti Amazon.com Inc. jsou diverzifikované a služby nyní předčí prodeje produktů s nízkou marží a podle ekonomických zpravodajů podnikání této společnosti Amazon.com Inc. je lepší než kdykoli v historii společnosti. Akcie společnosti Amazon.com Inc. (NASDAQ-AMZN) uzavřely svoji obchodní seanci prvého obchodního dne roku 2024 na Wall Street dne 2.ledna letošního roku 2024 poklesem své předcházející ceny, a to ve výši 149,93 USD za akcii s poklesem o – 1,32 % ceny a druhý obchodní den roku 2024 dne 3.ledna letošního roku 2024  tyto akcie NASADAQ-AMZN uzavřely dosavadně poslední obchodní seanci v hlavním čase pokračujícím poklesem své předcházející ceny na výši 148,47 USD za akcii.

Společnost Amazon.com, Inc. poskytuje zákazníkům řadu produktů a služeb. Produkty nabízené prostřednictvím svých obchodů zahrnují zboží a obsah, které zakoupila za účelem dalšího prodeje, a produkty nabízené prodejci třetích stran. Vyrábí a prodává elektronická zařízení, včetně Kindle, Fire tablet, Fire TV, Echo a Ring, a vyvíjí a produkuje mediální obsah. Nabízí také předplatné služby, jako je Amazon Prime, členský program. Jeho segmenty zahrnují Severní Ameriku, International a Amazon Web Services (AWS). Segment AWS se skládá z globálního prodeje výpočetních, úložných, databázových a dalších služeb pro začínající podniky, podniky, vládní agentury a akademické instituce. Poskytuje reklamní služby prodejcům, prodejcům, vydavatelům, autorům a dalším prostřednictvím programů, jako jsou sponzorované reklamy, zobrazení a videoreklama. Zákazníci přistupují k jeho nabídkám prostřednictvím webových stránek, mobilních aplikací, Alexa, zařízení, streamování a fyzické návštěvy jeho obchodů

Společnost Amazon.com Inc. v roce 2023 snížila rozpočty na využití dat kvůli obavám z recese, což vedlo k tomu, že Amazon.com Inc. se tak zvaně zahříval, protože růst AWS se zpomalil do středního věku. Opak by se mohl stát v letošním roce 2024., protože generativní AI a uvolnění rozpočtů by mohly způsobit opětovné zrychlení růstu AWS. Pokud k tomu dojde, akcie pravděpodobně zahájí významnou rallye, uvádějí tito odborníci. Amazon Web Services (AWS) je světově nejrozšířenější platforma cloud computingu pro poskytování online služeb nabízené americkou společností Amazon.com Inc, ke které lze přistupovat přes internet po celém světě a nevyžaduje správu uživatelů nebo tyto zdroje sledovat. Současná průměrná cílová cena akcie NASDAQ-AMZN tak finančními stratégy byla stanovena na výši 181,98 USD za akcii, což představuje nárůst o + 21,13 % ceny této akcie NASSAQ-AMZN. Následně pak tito odborníci stanovili jako extrémně příznivou cenu na hodnotu této akcie NASDAQ-AMZN ve výši 225,00 USD za akcii v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací