coins-1523383_960_720

Úspory na stáří investovat do akcií? I to je možnost!

12.3.2018

Chce to sice odvahu, ale přínosy mohou být skutečně velké, může se jednat o zhodnocení naspořených peněz až o 14 % za jeden rok, a to skutečně není málo, když si pomyslíme, že spořící účty nabízejí zhodnocení až ve výši 1 %.

Kolaz CNB Rusnok Jiri

Jiří Rusnok získal další prestižní ocenění

6.3.2018

Guvernér České národní banky (ČNB), Jiří Rusnok, sice zastává svoji funkci teprve krátce, a to od roku 2016, ovšem za svoji činnost dokázal získat již několik významných ocenění. Tentokrát mu byla udělena cena Guvernér centrální banky v Evropě za rok 2018. Cenu mu udělil měsíčník The Banker.

risk-3169811_960_720

Postoj k penězům hraje při investování značnou roli, jaký investor jste vy?

2.3.2018

Postojem k penězům se v investičním světě rozumí to, jaké riziko je investor schopen snášet a jakou má tedy k němu averzi. Zatímco někteří investoři volí taktiku, kdy dokážou rychle peníze vydělat a být ziskoví během krátké doby, druhým extrémním případem jsou investoři, kteří naopak peníze tolik zhodnotit vlastně vůbec nechtějí a jejich primárním zájmem je ochránit peníze před inflací nebo je dokázat bezpečně uložit.

1200px-World_Bank_logo

Podpora kapitálového trhu by měla být prioritou České národní banky

23.2.2018

Česká národní banka by měla začít podporovat kapitálový trh a brát to jako její zásadní poslání před ostatními úkoly. Alespoň to vyplývá z návrhu Světové banky, která především doporučuje odstranit nadbytečnou regulatorní zátěž, která se k působení na kapitálovém trhu váže.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací