treasure

Peníze na bankovních účtech ztrácí svoji hodnotu, raději investujte!

28.3.2018

Rostoucí ekonomika sebou nese také rostoucí majetek občanů, zejména pak rostoucí objemy peněz, které lidé nechávají volně ležet na svých účtech. Dle posledních informací lidem leží na účtech více než jeden bilion korun a tuto částku lze považovat za určité historické maximum. Z laického hlediska si možná řeknete, že vlastně o nic nejde, vždyť účty jsou úročeny, a ještě lepší zúročení nabízí spořící účty. Ale není to úplně tak.

ETGWRTGWRT

Co jsou CFD a jak moc velké riziko při obchodování hrozí?

26.3.2018

CFD je zkratka pro finanční derivát. Zkratka CFD znamená Contract for Difference a představuje určitou odvozeninu. Finanční instrument tohoto typu lze nazvat též jako podkladové aktivum, kterým se může stát akcie, komodita, index, měnový pár nebo cokoliv jiného. Cena derivátů je tak závislá na ceně podkladového aktiva. Právě do této ceny se cena derivátů totiž odvíjí.

depositphotos_66404377-stock-illustration-energy-efficiency-rating-label

Kampaň o energetické účinnosti je v Česku potřeba

22.3.2018

Ukázalo se, že český národ se vyznačuje tím, že mezi dalšími evropskými zeměmi platí jedny z nejvyšších účtů za energie, a to i v poměru k jejich příjmům. Proto byla dne 21. března 2018 zahájena ze strany Evropské komise informační kampaň o možných energeticky úsporných opatřeních. Hlavním cílem této kampaně je přitom snížit výši účtů českých občanů.

NoOilPlatform-openclipart

Růst cen ropy pokračuje i nadále, těžba však roste také

19.3.2018

Ještě nedávno se kartel snažil o to, aby cena ropy nebyla v žádném případě klesající a aby se ropa dokázala vymanit ze svého minima. To se částečně povedlo a v posledních dnech cena ropy roste. Ovšem kromě ceny ropy rostou také její zásoby, a to může způsobit její opětovný pád.

bitcoin-block

Virtuální měny na konci svých sil…bylo podáno varování

16.3.2018

Jak to v současné době vypadá, virtuálním měnám postupně odzvonilo. Důvodem je především skutečnost, že bylo podáno varování na veškeré kryptoměny. Samozřejmě může být tato skutečnost novým začátkem těchto zcela kontroverzních měn a v žádném případě bychom je neměli ihned odepisovat. Investoři však ví, že není dobré do nich vkládat veškeré naděje a mít je pouze jako součást investičního portfolia.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací