7gemstone

Milujete diamanty? Investuje do nich s jistotou!

9.4.2018

Ekonomika roste, lidé mají čím dál tím více peněz a často je nechávají volně ležet na svém účtu. To je chyba, protože běžný ani spořící účet jim nemůže nabídnout vůbec žádný výnos, a dokonce jim nepomůže ani překonat inflaci. Proto se někteří z těchto lidí snaží hledat nové způsoby, kam své peníze bezpečně uložit. Možností existuje mnoho, ale žádná z nich není tak lákavá, jako možnost pořídit si diamanty.

PKS32f0a4_penize

Chystáte se do banky? Připravte se na plno novinek!

6.4.2018

Návštěva banky je pro mnohé z nás celkem nepříjemná. To proto, že neustálé můžeme očekávat nová překvapení, která často negativně ovlivňují náš běžný i pracovní život. Jinak tomu není ani tentokrát, kdy nás návštěva banky či pojišťovny nemile překvapí. To proto, že můžeme očekávat vyšší úroky, hypotéky bez poplatku nebo třeba novou podobu pojištění.

News_28

Jak na to: Daníme příjmy z cenných papírů jako fyzické osoby

3.4.2018

Daně mohou být strašákem mnoha investorů, a proto je třeba při jakékoliv investici sledovat také tuto tématiku. Mezi příjmy z vlastnictví cenných papírů se řadí zejména příjmy z akcií, dluhopisů a podílových listů. Dle konkrétní povahy je možné je dělit na příjmy z prodeje cenných papírů a příjmy z držby cenných papírů. Tím se rozumí zejména příjmy ve formě dividend a úroků.

vzásné knihy investice

Knihy jsou nejistá, ale krásná investice

29.3.2018

Podzemním antikvariátu v Praze je fotogenický nepořádek. Všude se válejí knihy a na zdech visí grafiky. Nadšený sběratel má z čeho vybírat. Mezi doslova tisíci knih sedí majitel Michal Hulla. Za více než 20 let mu prošla pod rukama spousta cenných knih. Přesto si zachovává střízlivý nadhled. "Investice do umění je vysoce riziková a poměrně špatně likvidní. Jestliže investujete do umění, knihy z toho nevyjímaje, musíte to mít rád," popisuje a dodává, že akcie nějaké perspektivní firmy se budou pravděpodobně zhodnocovat mnohem rychleji.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací