bitcoin-2868703_960_720

Kybernetickou měnu značně ohrožují viry

4.6.2018

Kybernetická měna je stále na pořadu dne. Ať už se potýká se omezeními a zákazy nebo naopak se zájmem České národní banky, která by byla ochotná ji oficiálně vydávat, a tudíž také podporovat. Investoři proto stále neví, co od této měny očekávat a jak se k ní postavit. Nyní celou situaci komplikuje fakt, že přibývá virů, které kyberměnu těží.

cyrrus

Cyrrus: Zpronevěra akcií nebo administrativní pochybení?

1.6.2018

Milionová pokuta se nevyhnula společnosti Cyrrus, která dle zpráv České národní banky odprodala akcie svých klientů, aniž by o tom investory nejdříve informovala. Dle společnosti byly tyto akcie zcela bezvýznamné, proto se firma rozhodla je odprodat jiné společnosti. Když však jejich hodnota vzrostla, klienti je chtěli prodat, bohužel zjistili zradu. Akcie už nebyly jejich.

s42202_logo_cnb

Už máte mobilní aplikaci České peníze?

29.5.2018

Česká banka informuje o vzniku první oficiální aplikace České národní banky, která uživatelům umožní si detailně prohlížet české bankovky a mince a zejména jim poskytne možnost se seznámit s jejich ochrannými prvky. Vše lze provádět prostřednictvím mobilních zařízení a s iOS a Androidem. Existuje také varianta pro tablety s operačním systémem Windows.

wallet-2668502_960_720

Spropitné: Problém doby karetní

28.5.2018

V dnešní době jde hotovost zcela stranou, bezhotovostně už je možné platit v internetových a kamenných obchodech, a především také restauracích. Tím se značně otevírají některé možnosti a samozřejmě se jiné možnosti naopak uzavírají. Zejména je řeč o spropitném neboli tringeltu.

bitcoin-3215559_960_720

Bitcoiny se mohou brzy dotknout i obyčejných lidí

25.5.2018

Mnozí z nás o bitcoinech neboli virtuální měně určitě slyšeli, dovoluji si však myslet, že i přesto je v České republice mnoho lidí, kteří nemají tušení, o čem je řeč. Bohužel jde svět dopředu a virtuální realita pomalu začíná zastírat skutečnou realitu. Bitcoiny tak mají možnost se dostat do popředí celého dění. Důkazem je například i to, že zatímco ještě nedávno byla tato měna pod určitým zámkem a bylo obchodování s ní omezeno, nyní se centrální banka přiklání k názoru, vydávat ji za skutečnou měnu. A to je posun skutečně pořádný.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací