gallery-2681238_960_720

Galerie Kodl: Investoři se mění na sběratele

15.6.2018

Investovat do umění je trochu jiné, než investovat do klasických dluhopisů či akcí. V investicích do umění platí totiž trochu jiná pravidla než v investicích do akcií. Pozitivní zprávou je však fakt, že zájem o investice do umění razantně roste. Ukázal to zejména minulý rok, kdy byl zájem o umělecká díla skutečně obrovský. Rekordy přitom padaly na aukcích v Galerii Kodl.

apartments-1845884_960_720

Ceny nájmů nejspíše porostou, může za to Česká národní banka

11.6.2018

Česká národní banka zpřísňuje pravidla pro hypotéky, a to bude mít dle odborníků za následek zvýšení ceny nájmů. Experti odhadují, že se bude jednat zejména o větší města, kde dojde k nárůstu nájmů. Důvodem je skutečnost, že s příchodem nových pravidel ohledně hypoték se sníží počet lidí, kteří dosáhnou na vlastní bydlení. Naopak se však očekává navýšení počtu lidí, kteří nemovitosti a zejména byty zakoupí z důvodu zisku z poskytovaného nájmu.

warren-buffett-reuters-1102131

Investujeme podle Warrena Buffetta

7.6.2018

Warren Buffett je celosvětově nejvýznamnější osobou na poli investic. O svět investic se zajímá již od svých osmi let a nyní je považován za velice zkušeného investora a řadí se k uznávaným miliardářům. Jeho tipy, rady a návody, jak investovat, uznávají všichni lidé na této planetě a díky tomu, že již v jedenácti letech měl přečtenou veškerou potřebnou literaturu o investicích, je skutečně možné se od něj efektivně učit.

bitcoin-2868703_960_720

Kybernetickou měnu značně ohrožují viry

4.6.2018

Kybernetická měna je stále na pořadu dne. Ať už se potýká se omezeními a zákazy nebo naopak se zájmem České národní banky, která by byla ochotná ji oficiálně vydávat, a tudíž také podporovat. Investoři proto stále neví, co od této měny očekávat a jak se k ní postavit. Nyní celou situaci komplikuje fakt, že přibývá virů, které kyberměnu těží.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací