Oil USA

Ceny ropy vzrostly po poklesu ropných zásob v USA

10.1.2024

Na samém začátku středečního obchodního dne 10.ledna letošního roku 2024 se zvýšily ceny ropy a prodloužily tak růst z předchozího dne, a to poté, co průmyslová data ukázala, že zásoby ropy ve Spojených státech amerických (USA) za minulý týden klesly více, než se očekávalo. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu tento pokles zásob ropy, který sice byl větší, než se očekávalo, tak přesto limitoval zisky investorů, obchodníků a ostatních účastníků komoditního trhu obchodujících s ropou.

LMT FX24

Analytici akciím společnosti Lockheed Martin predikují růst

8.1.2024

Podle posledních sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy akciového trhu jsou akcie společnosti Lockheed Martin Corporation (NYSE-LMT) těmito odborníky považovány za akciový titul s potencionálním růstem své ceny. Pro toto své tvrzení pak analytici uvádějí fakt, že tato společnost, která z více jak 80 % je orientovaná na státní zakázky Spojených států amerických v oblasti pokročilých informačních technologií, aerospace, zbrojních systémů a obraných vojenských zařízení, má převážně vládní zakázky USA uzavřeny na řadu let dopředu.

AMZN 2017 FX24

Atraktivní potenciál zisku představují akcie společnosti Amazon

4.1.2024

Nejen v obchodním světě známé akcie společnosti Amazon.com Inc. (NASDAQ-AMZN), označované také jako tak zvané blue chips akcie v roce 2023 vzrostly o 81 %, ale dle sdělení analytiků akciového trhu jsou stále minimálně o 19 % nižší než ve své historii.  Navíc pro současnou atraktivitu obchodu s akciemi NASDAQ-AMZN hovoří fakt, že cena akcie se propadla blízko letošního Nového roku 2024 a to těsně pod hranici 150 USD za akcii. Právě tento pokles, který tak představuje podle analytiků potencionální zisk držitelů akcii NASDAQ-AMZN v případě opětovného růstu ceny akcií, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností.

USD FX24

Americký dolar má být v roce 2024 stabilní měnou

2.1.2024

Výhled analytiků pro letošní rok 2024 ve vztahu k americkému dolaru (USD) podle ekonomických zpravodajů v napojení na finanční stratégy investičních bank sděluje, že světová rezervní měna amerického dolaru by měla i v roce 2024 být stabilní světovou měnou. Tuto predikci uvádějí finanční analytici i přes to, že jsou si vědomi několika faktorů, které mohou v průběhu roku 2024 způsobit vyšší míru volatility směnné hodnoty amerického dolaru (USD) vůči ostatním hlavním světovým měnám a to zejména vůči jednotné evropské měně auro (EUR), ale také i vůči japonskému jenu (JPY).

1627

Kryptoměny v roce 2023 překonaly tradiční aktiva

21.12.2023

Tento rok 2023 byl výjimečným rokem pro digitální aktiva, přičemž tržní kapitalizace Bitcoinu (BTC), coby nejrozšířenější kryptoměny vzrostla o dosavadní celkový vrchol a to o 172 %, své loňské hodnoty v roce 2022, uvádí ve své analýze společnost Glassnode, která se zabývá analýzou trhu virtuálních měn. Trh s kryptoměnami v letošním roce 2023 tak překonal několik důležitých technických a cenových modelů v rámci obchodování s virtuálními měnami. Samotné tak zvané digitální Rally, které prakticky probíhalo od konce října roku 2023 bylo zodpovědná za většinu zisků.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací