Oil FXG

Odhady vývoje cen ropy jsou výrazně odlišné

7.7.2022

Současný vývoj světové ekonomiky a zejména pak vývoj evropských zemí platících jednotnou evropskou měnou euro označované jako eurozóna směřuje patrně neodvratně do ekonomické recese spojenou s výraznou stagflací, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na finanční stratégy. Aktuální odhady cen ropy těchto odborníků pak udávají hodnotu ropy od 65 USD za barel až po extrémní ceny ve výši 380 USD za barel a to v závislosti právě na ekonomickém vývoji světového hospodářství a rozsahu světové ekonomické krize.

BTC a USD FX24

Tržiště kryptoměn Coinbase rozšiřuje své aktivity v Evropě

4.7.2022

Jedno z nejznámějších a zároveň nejvíce používaných tak zvaných tržišť digitálních měn nebo také burza kryptoměn světa a zejména USA Coinbase zahájila kroky k tomu, aby operace s kryptoměnami mohla provádět v Evropě ještě rozšířeněji.. Za tímto účelem pak v současnosti společnost Coinbase hledá vhodnou licenci formou najmutí regionálního managera, který tak bude dohlížet na evropské finanční operace s virtálnímí měnami v rámci trhu Coinbase. Zároveň tímto krokem Coinbase zejména rozšiřuje svoji působnost mimo území USA a snaží se tak udržet tempo růstu s konkurencí jako jsou zejména Binance, FTX a Crypto.com.

EUR UP FX24

Euro pod tlakem rizika spirálové inflace ještě více pokleslo

30.6.2022

Jednotná evropská měna euro (EUR) v průběhu čtvrtečního evropského rána dne 30.června letošního roku 2022 již poklesla vůči americkému dolaru pod kurzovní hranici 1,05 USD za EUR. Podle hlavního ekonoma ECB (European Central Bank) pana Philipa Laneho, který vidí značné riziko spirálové inflace v Evropě je zpomalení ekonomického růstu eurozóny zcela nevyhnutelné. Zároveň pan Lane klade tak zvanou řečnickou otázku : „zda Lagardeová bude následovat vícenásobné zvýšení sazeb, když se výhled růstu regionu zhorší“. 

EUR ENG

Pod tlakem energetické krize euro výrazněji neposílilo

27.6.2022

Jednotná evropská měna euro (EUR) se stále pohybuje okolo své směnné hodnoty vůči americkému dolaru (USD) ve výši vzájemného směnného kurzu na hodnotách 1,05 USD za EUR. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky finančních trhů je tento současný stav způsoben zejména dvěma hlavními faktory a to energetickou krizí spojenou zejména s obavami o dodávky plynu z Ruska do Německa a na Slovensko a dále pak aktuálními výsledky ohledně dat bezútěšné výroby zejména v Německu a ve Francii spolu s poklesem zájmu o průmyslové zboží v eurozóně a celkový pokles poptávky v sektoru služeb.

CNB FX24

ČNB stanovila úrokovou sazbu nejvýše od roku 1999

23.6.2022

Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém středečním jednání dne 22.června 2022 zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T Repo sazbu) na 7,00 %, tedy o 125 bazických bodů neboli o 1,25 procenta. Současně bankovní rada ČNB rozhodla o zvýšení diskontní sazby na 6,00 % a lombardní sazby na 8,00 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo pět členů bankovní rady, dva členové hlasovali pro ponechání sazeb beze změny. Toto měno politické zasedání ČNB bylo posledním zasedáním v původním složení bankovní rady a to včetně guvernéra Jiřího Rusnoka, kterého od července 2022 nahradí nový guvernér ČNB pan Aleš Michl.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací