EUR T FX24

Analytici prozatím výraznější růst EUR neočekávají

16.5.2023

Společná evropská měna euro (EUR) zaznamenala v průběhu víkendového obchodování značnou nerozhodnost investorů a obchodníků s touto druhou nejvíce obchodovanou světovou rezervní měnou po americkém dolaru (USD). Problémy s dluhovým stropem v USA tak v minulém týdny zastavily růst USD a mohlo by se zdát, že směnná hodnota EUR vůči USD citelně posílí, ale nestalo se tak, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky makléřských společností. Podle těchto odborníků je důvodem stav ekonomiky eurozóny a celé EU a to zejména ve vztahu k výraznému poklesu průmyslové výroby.

USD UP FX24

Americký dolar posílil a inflace v USA klesla

12.5.2023

Současný stav dle indexu spotřebitelských cen (CPI)  tak ukazuje, že ve Spojených státech amerických za minulý měsíc tj. za duben letošního roku 2023 již stoupl  tento index pouze o 0,4 %, k čemuž přispěly rostoucí ceny ubytování, ojetých vozidel a plynu. Tento nárůst byl plně v souladu s očekáváním obchodníků z Wall Street, avšak co bylo dle reportingu dat ze středy 10.5.2023 tak zvaně milým překvapením je celková roční inflace v USA, která klesla těsně pod pět procent a to na hodnotu ve výši 4,9 % ročního objemu míry inflace. Nejen na základě těchto skuteční se následně mírně zvýšila směnná hodnota amerického dolaru (USD).

BTC FB

Predikce ceny BTC částečně souvisí s inflací

10.5.2023

Desítky ba i stovky milionů lidí po celém světě si kladou otázku kam půjde BTC ? Podle odborníků kryptoměnového trhu se v dynamickém tempu vzrůstu, následného propadu a opětovného posílení své ceny pohybuje již řadu let. Aktuálně pak analytikům jde o to odhadnout správný moment, kdy směnná hodnota nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) začne klesat či stoupat spolu s predikcí cenové hranice poklesu či cenového růstu. V posledních týdnech se cena této virtuální měny s nejvyšší tržní kapitalizací  Bitcoin (BTC) pohybovala vůči americkému dolaru (USD) v rozmezí kurzu od 27.000 do 31.000 USD za BTC.

Fine Gold FX24

Cena zlata dosáhla historických maxim v obavách z krize

5.5.2023

Stávající prohloubení obav investorů z vývoje situace ohledně stability bankok v posledních dnech vyvolala další kolo vyššího zájmu o drahé kovy a zejména pak o investiční zlato. Podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu se v současnosti cena investičního zlata pohybuje téměř na svém absolutním historickému maximu. V průběhu čtvrtka dne 4.5.2023 cena investičního zlato v rámci spotových obchodů dosáhla historické výše 2,072,49 USD za trojskou unci a to i přes skutečnost zvýšení úrokových sazeb v USA o den dříve.

Ropa OPEC FB

Ztráty obchodníkům s ropou se prodlužují

3.5.2023

Současný stav obchodování s ropou během evropského středečního rána dne 3.května letošního roku 2023 podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy komoditního trhu prodloužil ztráty investorům poté, co ceny ropy v předcházejících dnech  klesly o zhruba 5 % své ceny a dostaly se tak na své pětitýdenní minimum. Podle těchto odborníků je jednou z hlavních příčin především stále relativně silná směnná hodnota amerického dolaru (USD) ve spojitosti s očekávaným dalším zvyšováním úrokových sazeb v USA ze strany centrální banky FED (Federal Reserve System).

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací