Elon musk face 1

Majitel automobilky Tesla prodal akcie za 5 miliard USD

11.11.2021

Elon Musk prodal akcie automobilky Tesla v objemu 5 mld. USD, což odpovídá hodnotě okolo 110 mld. Kč. Učinil tak poté, co většina lidí, kteří sledují jeho vyjádření na Twitteru, mu v anketě odpověděla, že by je měl prodat. Stanice BBC ale upozornila, že část akcií chystal k prodeji ještě před hlasováním.

konopi akcie 800

Konopné akcie Innovative Industrial jsou v oblibě investorů

29.9.2021

Legalizace konopí pro léčebné účely v USA napomáhá akciím firmy Innovative Industrial k růstu. Výnosy z nich jsou o více než 98 procent vyšší než před rokem. Krátké jsou na ně i Tesla, Apple, Microsoft či General Motors. Z lidí, kteří před rokem investovali do firmy Innovative Industrial Properties, jsou nyní boháči. Jde o jedinou veřejně obchodovanou společnost na newyorské burze, která pěstitelům konopí pomáhá se sháněním prostor. Společnost se zaměřuje na akvizice a správu průmyslových nemovitostí, které si pronajímají provozovatelé se státní licencí k pěstování konopí pro lékařské účely.

graf výnosu desetletých dluhopisů

V září a v říjnu 2011 začala dluhová krize eurozóny

22.9.2021

Krize započala již na podzim 2009. V té době se týkala téměř výhradně hospodářské a fiskální situace v Řecku. V průběhu roku 2011 se však začaly obavy ohledně udržitelnosti veřejného dluhu šířit napříč dalšími zeměmi eurozóny (Irsko, Portugalsko, Španělsko, Kypr, ale i Itálie a Belgie). 

Graf vývoj inflace od roku 2014 do 2021

Investiční fondy jako obrana proti rostoucí inflaci?

22.9.2021

Míra inflace vyjádřená přírůstkem indexu spotřebitelských cen ke stejnému měsíci předchozího roku vyjadřuje procentní změnu cenové hladiny ve vykazovaném měsíci daného roku proti stejnému měsíci předchozího roku. Za srpen 2021 činila 4,1 %. Většina z nás minimálně poslední desetiletí inflaci neřešila, nebo jen okrajově s ohledem na to, že se inflace pohybovala kolem 2%. Nyní tedy vyrostla na dvojnásobek a to je už důvod se obávat o hodnotu hotovosti na bankovním účtu.

Tomáč holub člen ČNB

Tomáš Holub k zasedání bankovní rady 30.září

21.9.2021

Člen bankovní rady České národní banky Tomáš Holub řekl, že na měnovém zasedání 30.září pravděpodobně podpoří návrh na zvýšení úrokových sazeb o 50 bazických bodů, a přidal tak na váze signálům, že by centrální banka mohla přijít s nejrazantnějším utažením sazeb od roku 1997.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací