woman-3373913_960_720

Tradiční aktiva ohrožují kryptoměny. Kdo z koho?

12.9.2018

Tradiční aktiva se v poslední době dostávají do poněkud náročnější pozice. To proto, že jim velice dobře mohou konkurovat kryptoměny. Ačkoliv není budoucnost kryptoměn nijak jistá, jejich minulost je zřejmá a tradiční aktiva se mohou začít o své místo obávat. A nebo ne? Jak to vlastně je, ukázal provedený výzkum.

piggybank

Máte naspořeno? Podívejte se, kam nejvýhodněji uložit!

6.9.2018

Našetřit nějaké peníze není v dnešní době nijak náročné. Ekonomika roste, nezaměstnanost je na své nejnižší úrovni za několik posledních let, takže lze předpokládat, že lidé mají peněz dostatek. Nestačí však peníze pouze mít, je třeba s nimi také potřeba dále pracovat a vhodně je uložit.

stop-sign-37020_960_720

Nekalé praktiky na kapitálových trzích: Na co si dát pozor?

31.8.2018

Činností, které často neprobíhají úplně legálně či eticky přibývá, a to nejenom v rámci klasického trhu, ale děje se tak i na trzích kapitálových. Jednou z takových nekalých aktivit je takzvaný churning, neboli nadměrné obchodování na účtu zákazníka.

stažený soubor

Došlo ke zvýšení ratingového hodnocení České republiky

28.8.2018

Ministerstvo financí ČR již na začátku srpna podalo zprávu, že agentura Fitch zvyšuje ratingové hodnocení Čerské republiky a to konkrétně v rámci dlouhodobých závazků České republiky v domácích i cizích měnách a to na stupeň AA- se stabilním výhledem. Není to první zvýšení letošního roku pro Českou republiku. Ke zvýšení došlo již japonskou JCR.

 

european-union-1493894_960_720

Směnárny pod mikroskopem: ČNB chystá nová pravidla

24.8.2018

Není žádná novinka, že směnárny často „okrádají“ turisty. Jde přitom zejména o směnárny, které stojí ve velkých městech, převážně pak v Praze a Brně. České národní bance se však takové jednání vůbec nelíbí a rozhodla se k němu zodpovědně přistoupit a celou situaci řešit. V této fázi novelizaci zákona projednává a připravuje nová pravidla pro provoz směnáren.

 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací