person-731423_960_720

Co bychom měli vědět o penzijních společnostech a penzijních fondech

10.2.2019

Investovat do penzijních společností a penzijních fondů se stále jeví jako docela dobrá varianta. I přes mírný pokles v minulém roce jsou jejich dlouhodobé úspěchy ziskové a spoření takového typu se rozhodně může vyplatit. Mnohem více než ponechání peněz na klasickém či spořícím účtu.

piggy-bank-2889046_960_720

Víte o hedgeových investičních fondech všechno?

7.2.2019

Investiční fondy kvalifikovaných investorů neboli hedgeové fondy nejsou součástí systému kolektivního investování. Neřadí se do této skupiny, ačkoliv by se to na první pohled mohlo zdát. Skutečně totiž shromažďují peněžní prostředky či jiná aktiva, ovšem hlavní rozdíl spočívá v tom, že nepocházejí tyto prostředky od široké veřejnosti. Prostředky jsou přijímány pouze od omezeného počtu investorů, ty lze nazvat jako kvalifikované investory.

gold-1369453_960_720

Bude nedostatek zlata?

4.2.2019

Internetové investiční weby radí kupovat zlato, jde o zcela bezpečné úložiště peněz. Zlato je výborným uchovatelem hodnot a jeho cenu nesrazí ani politická či ekonomická nejistota. Právě proto se mnozí investoři k nákupu této komodity uchylují. Ovšem, i zlato je omezené, a přestože jde jeho cena vzhůru a dosahuje svých rekordů, je o něj stálý zájem.

 

15790

Investujeme s e-knihou

1.2.2019

Investovat je možné různými způsoby. Vložit peníze je možné přitom téměř do čehokoliv. Do vzdělání, umění, sbírek, ale také akcií, zahraničních měn nebo třeba do zlata či palladia. Každá investice by však měla být vhodně diverzifikována, tedy rozdělena. To proto, aby se riziko eliminovalo a investor nikdy nepřišel o všechny své investice.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací