50

Mobilní aplikace České peníze

29.5.2017

První oficiální aplikace České národní banky České peníze umožňuje detailní prohlížení českých bankovek a mincí a jejich ochranných prvků v mobilních zařízeních s iOS a Androidem. Pro uživatele tabletů s operačním systémem Windows 8 a mobilních zařízení s iOS je k dispozici rozšířená verze aplikace s kurzy vyhlašovanými ČNB a kalkulačkou.plikace České peníze

31

Otestujte své znalosti na základním vstupním testu

15.5.2017

Otestujte své znalosti v jednoduchém investičním testu. Zjistíte jaké jsou vaše znalosti o investování. Test je určen začátečníkům i zkušeným traderům. Celkem deset otázek z všeobecné investiční gramotnosti.

51

Nový test: Podílové listy 1

20.4.2017

V nabídce nyní najdete nový test Podílové listy, vhodný pro osoby nabízející produkty kolektivního investování.

37

Finanční gramotnost Čechů je dále průměrná

4.4.2017

Finanční gramotnost Čechů je dále průměrná. Od loňského roku se podle průzkumu České bankovní asociace (ČBA) zlepšil Index finanční gramotnosti ČBA o bod na 55 bodů ze 100. V posledních letech je přitom tématu finančního vzdělávání věnována poměrně velká pozornost, a to nejen v médiích nebo v rámci školní výuky, ale i v rodinách. S dětmi se o financích snaží mluvit 92 procent rodičů.

5 akcií s pevnými dividendy, co vás podrží

1.4.2017

Nedávno si index Dow Jones Industrial Average zapsal nejdelší klesající období od roku 2011. Zdá se to jako velice dávno, ale rok 2011 byl zajímavý a globální trhy provázela volatilita. Panovaly obavy z kolapsu Evropské Unie z důvodu dluhů, z obratu čínské ekonomiky v záporná čísla a obavy ze snížení ratingu amerického státního dluhu, jelikož Republikání odmítli zvýšit dluhový strop.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací