Eurozóna FX24

Úrokové sazby v eurzóně už letos asi neklasnou

13.12.2023

Investorský sentiment ohledně úrokových sazeb v eurozóně podle ekonomických zpravodajů nepředpokládá, že i přes výrazný pokles inflace v eurozóně by Evropská centrální banka (ECB) ještě do konce letošního roku 2023 snížila své úrokové sazby. Klíčová depozitní sazba banky je v současnosti na rekordním maximu ve výši 4 % ročně, a to po 10-ti po sobě jdoucích zvýšeních, která začala v červenci 2022 a poprvé od roku 2011, kdy tato zvýšení posunula úrokové sazby zpět do kladných hodnot. Tento investiční sentiment spolu s faktem posilujícího amerického dolaru (USD) tak snížil směnnou hodnotu eura (EUR).

gold NP FX24

Posilující americký dolar způsobil pokles ceny zlata

11.12.2023

Průběh obchodování na světovém komoditním trhu v začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2023 jako padesátý v pořadí, tak po růstu směnné hodnoty amerického dolaru (USD) přinesl cenovou korekci investičnímu zlatu. V průběhu pondělního evropského poledne dne 11.prosince roku 2023 cena investičního zlata dokonce na krátko poklesla pod cenovou hranici 2.000 USD za trojskou unci, když se investiční zlato obchodovalo na hodnotě ve výši 1.994,68 USD za trojskou unci, uvádějí ekonomičtí zpravodajové v napojení na analytiky.

126

Predikce kurzu Bitcoinu stanovena na 48.000 USD za BTC

8.12.2023

Současný vývoj ceny nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) se ocitl na hodnotě, která odpovídá svému 18-ti měsíčnímu maximu a analytici makléřských společností spolu s finančními stratégy trhu s virtuálními měnami predikují vývoj ceny Bitcoinu v krátkodobém investičním horizontu až k hodnotě 48.000 USD za BTC jako podporovanou hranici směnného kurzu, Aktuálně v průběhu pátečního evropského rána dne 8.12.2023, zhruba v čase 8:02 CET se BTC obchodoval vůči USD na trhu digitálních měn Coinbase na hodnotě 43.364,00 USD za BTC s dosavadním růstem BTC o + 0,28 % kurzu vůči USD.

Oil barel 2 FX24

Ceny ropy klesly více než analytici očekávali

6.12.2023

Obchodování v polovině 49.týdne roku 2023 je ve stavu dalšího poklesu cen ropy na světovém komoditním trhu, uvádějí ekonomičtí zpravodajci. Analytici makléřských společností a finanční stratégové obchodu s ropou k tomu dodávají, že tento to současný stav je proto, protože komoditní trhy nadále pochybují o dopadu škrtů produkce surové ropy ze strany OPEC+ a tak převažuje investorský sentiment obav ze zhoršujícího se výhledu poptávky po ropě v Číně jako největšího importéra ropy. Na základě těchto skutečností spolu s dalšími faktory vývoje pak ceny ropy poklesly pod cenovou hranici 80 USD za barel.

CZK a EUR FX24

Česká koruna v poklesu jak vůči euru tak i americkému dolaru

4.12.2023

Současný průběh obchodování s českou korunou (CZK) na devizovém trhu v průběhu začátku pondělního evropského odpoledne signalizuje pokles směnné koruny (CZK) jak vůči jednotné evropské měně euro (EUR) tak i vůči americkému dolaru, coby ústřední měně globálního komoditního trhu. Česká koruna (CZK) zaznamenala citilnější pokles své směnné hodnoty po té, co byly zveřejněny výsledky hospodaření české ekonomiky za 3.čtvrtletí tohoto roku 2023. Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky vykázal za třetí kvartál roku 2023 pokles o půl procenta a tím dosavadní celoroční pokles představuje propad ve výší – 0,7 procenta.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací