stock and bonds portfolio

Nyní jsou drahé jak akcie, tak dluhopisy

17.11.2021

Obecně doporučované investiční portfolio složené z 60 % akcií a ze 40 % dluhopisů, nemusí v současnosti platit Nastala smrt tohoto pravidla tak, jak se o tom nyní někdy hovoří? Na tyto otázky odpovídal na Bloomberg Markets Christian Mueller-Glissman, který spravuje investiční portfolia v Goldman Sachs. Podle něj jsou nyní drahé jak akcie, tak dluhopisy, a v každé době má svůj přínos, pokud jsou investiční sázky „v rovnováze“.

Vývoj akcí apple graf

Jsou Apple a Amazon perspektivní akcie?

17.11.2021

Apple a Amazon zaznamenali od propadu trhů z loňského března vyvolaného pandemií koronaviru pozoruhodný růst. Letos ovšem jejich akcie v porovnání s loňskem tak výrazně nerostou. Důvodem je klesající prodej. Strach kolem koronavirové pandemie vyvolal u akcií společností Apple a Amazon zásadní zlevnění, které mohli investoři zaznamenat především během loňského února a března. Od této doby sice impozantně rostly, za samotný letošní rok ale není růst akcií obou společností tak výrazný, a to především kvůli globálnímu výpadku dodávek a eskalaci nákladů.

BMW elektric 1

Je reálný konec spalovacích motorů do roku 2040?

16.11.2021

Vedení mnichovské značky se rozhodlo nepodepsat multilaterální dohodu na COP26, jejíž součástí byl od roku 2040 prodej jen elektrických vozů. Z dobrého důvodu. Nespočet automobilových značek na nás poslední dobou chrlí roky, po kterých už budou nabízet výhradně elektrické vozy bez spalování fosilních paliv. BMW si však myslí, že k takové strategii nestačí jen samotné rozhodnutí automobilek, ale i intenzivní zapojení dalších stran.

Jeremy Grantham face

Zaslepeni optimismem jako před krachem v roce 1929

16.11.2021

Uznávaný investiční stratég Jeremy Grantham kritizuje centrální banku USA (Fed), že ignoruje inflaci, a nabádá investory, aby byli opatrní. Investoři jsou podle Granthama momentálně zaslepeni optimismem ještě víc než před krachem na newyorské burze v roce 1929. „Více než kdykoliv předtím je zde poptávka po nákupech s domněnkou, že ceny nikdy neklesají, a tak jediné, co je třeba, je nakupovat. Až přijde propad, bude pravděpodobně větší než cokoliv předchozího v americké historii,“ varoval.

Obalka knihy ideální investiční portfolio eKnihovna

Knihy: Jak si sestavit dokonalé portfolio?

15.11.2021

Přinášíme tipy na zajímavé knihy o investování. Jedna je od  Andrew Loa, profesora na MIT Sloan School of Management, a Stephena Foerstera, profesora na Ivey Business School Western University, s názvem „In Pursuit of the Perfect Portfolio“ představuje teze 10 světových osobností finančního světa, včetně Harryho Markowitze, Billa Sharpea, Myrona Scholese, Boba Mertona, Gene Famy, Jacka Bogleho a Charley Ellise o dokonalém portfoliu. A vede k názoru, že žádný konsensus neexistuje, stejně tak jako neexistuje jedno univerzální dokonalé portfolio. Deset odborníků, deset různých dokonalých portfolií. Přesto se však od nich máme co naučit.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací