risk-3169811_960_720

Postoj k penězům hraje při investování značnou roli, jaký investor jste vy?

2.3.2018

Postojem k penězům se v investičním světě rozumí to, jaké riziko je investor schopen snášet a jakou má tedy k němu averzi. Zatímco někteří investoři volí taktiku, kdy dokážou rychle peníze vydělat a být ziskoví během krátké doby, druhým extrémním případem jsou investoři, kteří naopak peníze tolik zhodnotit vlastně vůbec nechtějí a jejich primárním zájmem je ochránit peníze před inflací nebo je dokázat bezpečně uložit.

1200px-World_Bank_logo

Podpora kapitálového trhu by měla být prioritou České národní banky

23.2.2018

Česká národní banka by měla začít podporovat kapitálový trh a brát to jako její zásadní poslání před ostatními úkoly. Alespoň to vyplývá z návrhu Světové banky, která především doporučuje odstranit nadbytečnou regulatorní zátěž, která se k působení na kapitálovém trhu váže.

fingram

Finanční a investiční gramotnost? Jde to i online!

20.2.2018

Nedávné průzkumy ukázaly, že Český národ v oblasti finanční gramotnosti není nijak nadprůměrný, lépe řečeno, nachází se spíše pod evropským průměrem. Češi zaostávají zejména v tvorbě a dodržování osobního a rodinného rozpočtu nebo třeba nemají na svých účtech dostatek rezervních zdrojů, kdyby se přihodilo něco, co nečekali.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací