hands-981400_960_720

Spoření na důchod? Začněte co nejdříve!

23.7.2019

Jak se zdá, Češi neumějí správně spořit na svůj důchod. Prvním problémem je čas. Češi obvykle začínají na důchod spořit příliš pozdě. Druhým problémem je to, že Češi často volí příliš konzervativní způsoby spoření a investic, a tak často nepředčí ani každoroční inflaci. A třetím problémem je malé povědomí o existenci různých investičních nástrojů.

 

money-167741_960_720

EU: Kdo je zadlužen nejvíce?

20.7.2019

Rok 2018 znamenal pokles zadluženosti jednotlivých zemí EU, přesto však stále platí, že dluhy sektoru veřejných institucí nejsou nijak nízké. Dle posledních informací se dluh České republiky dostal na tak nízkou úroveň, že zaujal čtvrtou nejnižší příčku ze všech dvaceti osmi států.

Divka a chlapec s prasatkem

Hodinovém školení finanční gramotnosti je k ničemu

20.6.2019

Krátkodobé školení je k ničemu, ukazují to závěry výzkumu portugalských a amerických akademiků, Ti dali dohromady dvě stovky studií, které testovaly vztah mezi finanční gramotností a finančním vzděláváním. A výsledek? Různé typy finančního vzdělávání zlepšily gramotnost jen málo. A to jak u nízkopříjmových skupin, tak u těch vzdělaných.

9

Inflace rostla meziročně za květen na 2,9%

13.6.2019

Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla v květnu 2019 cenová hladina meziročně o 2,9 %. Inflace tak oproti dubnu mírně vzrostla a nadále se nachází v horní polovině tolerančního pásma dvouprocentního cíle ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v letošním květnu meziročně zvýšily o 3,0 %.

I

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací