News_28

Jak na to: Daníme příjmy z cenných papírů jako fyzické osoby

3.4.2018

Daně mohou být strašákem mnoha investorů, a proto je třeba při jakékoliv investici sledovat také tuto tématiku. Mezi příjmy z vlastnictví cenných papírů se řadí zejména příjmy z akcií, dluhopisů a podílových listů. Dle konkrétní povahy je možné je dělit na příjmy z prodeje cenných papírů a příjmy z držby cenných papírů. Tím se rozumí zejména příjmy ve formě dividend a úroků.

vzásné knihy investice

Knihy jsou nejistá, ale krásná investice

29.3.2018

Podzemním antikvariátu v Praze je fotogenický nepořádek. Všude se válejí knihy a na zdech visí grafiky. Nadšený sběratel má z čeho vybírat. Mezi doslova tisíci knih sedí majitel Michal Hulla. Za více než 20 let mu prošla pod rukama spousta cenných knih. Přesto si zachovává střízlivý nadhled. "Investice do umění je vysoce riziková a poměrně špatně likvidní. Jestliže investujete do umění, knihy z toho nevyjímaje, musíte to mít rád," popisuje a dodává, že akcie nějaké perspektivní firmy se budou pravděpodobně zhodnocovat mnohem rychleji.

treasure

Peníze na bankovních účtech ztrácí svoji hodnotu, raději investujte!

28.3.2018

Rostoucí ekonomika sebou nese také rostoucí majetek občanů, zejména pak rostoucí objemy peněz, které lidé nechávají volně ležet na svých účtech. Dle posledních informací lidem leží na účtech více než jeden bilion korun a tuto částku lze považovat za určité historické maximum. Z laického hlediska si možná řeknete, že vlastně o nic nejde, vždyť účty jsou úročeny, a ještě lepší zúročení nabízí spořící účty. Ale není to úplně tak.

ETGWRTGWRT

Co jsou CFD a jak moc velké riziko při obchodování hrozí?

26.3.2018

CFD je zkratka pro finanční derivát. Zkratka CFD znamená Contract for Difference a představuje určitou odvozeninu. Finanční instrument tohoto typu lze nazvat též jako podkladové aktivum, kterým se může stát akcie, komodita, index, měnový pár nebo cokoliv jiného. Cena derivátů je tak závislá na ceně podkladového aktiva. Právě do této ceny se cena derivátů totiž odvíjí.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací