31

Otestujte své znalosti na základním vstupním testu

15.5.2017

Otestujte své znalosti v jednoduchém investičním testu. Zjistíte jaké jsou vaše znalosti o investování. Test je určen začátečníkům i zkušeným traderům. Celkem deset otázek z všeobecné investiční gramotnosti.

51

Nový test: Podílové listy 1

20.4.2017

V nabídce nyní najdete nový test Podílové listy, vhodný pro osoby nabízející produkty kolektivního investování.

37

Finanční gramotnost Čechů je dále průměrná

4.4.2017

Finanční gramotnost Čechů je dále průměrná. Od loňského roku se podle průzkumu České bankovní asociace (ČBA) zlepšil Index finanční gramotnosti ČBA o bod na 55 bodů ze 100. V posledních letech je přitom tématu finančního vzdělávání věnována poměrně velká pozornost, a to nejen v médiích nebo v rámci školní výuky, ale i v rodinách. S dětmi se o financích snaží mluvit 92 procent rodičů.

5 akcií s pevnými dividendy, co vás podrží

1.4.2017

Nedávno si index Dow Jones Industrial Average zapsal nejdelší klesající období od roku 2011. Zdá se to jako velice dávno, ale rok 2011 byl zajímavý a globální trhy provázela volatilita. Panovaly obavy z kolapsu Evropské Unie z důvodu dluhů, z obratu čínské ekonomiky v záporná čísla a obavy ze snížení ratingu amerického státního dluhu, jelikož Republikání odmítli zvýšit dluhový strop.

Finanční gramotnost v ČR podle regionů

28.11.2016

Finanční gramotnost v ČR podle regionů: Kde se lidé ve financích vyznají, s čím potřebují poradit a jak vycházejí s penězi? Největší podíl příjmů dokáží uspořit Pražané a Středočeši, nejmenší lidé na severu a východě Čech. Nejobtížněji vycházejí s příjmy lidé z Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Na nenadálý výdaj jsou nejlépe připraveni lidé ve Zlínském kraji

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací