1200px-World_Bank_logo

Podpora kapitálového trhu by měla být prioritou České národní banky

23.2.2018

Česká národní banka by měla začít podporovat kapitálový trh a brát to jako její zásadní poslání před ostatními úkoly. Alespoň to vyplývá z návrhu Světové banky, která především doporučuje odstranit nadbytečnou regulatorní zátěž, která se k působení na kapitálovém trhu váže.

fingram

Finanční a investiční gramotnost? Jde to i online!

20.2.2018

Nedávné průzkumy ukázaly, že Český národ v oblasti finanční gramotnosti není nijak nadprůměrný, lépe řečeno, nachází se spíše pod evropským průměrem. Češi zaostávají zejména v tvorbě a dodržování osobního a rodinného rozpočtu nebo třeba nemají na svých účtech dostatek rezervních zdrojů, kdyby se přihodilo něco, co nečekali.

treasure

Co obnáší práce investičních makléřů?

15.2.2018

Toužíte se stát burzovním makléřem, forex traderem či obchodníkem s cennými papíry? Pak se s námi pojďte podívat, co taková práce obnáší. Zatímco ještě v minulém roce se jednalo o práci, kterou mohl vykonávat téměř každý, dnes jsou díky nařízení Evropské unie MiFID II. podmínky poněkud náročnější, o to však se stane práce makléřů kvalitnější.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací