NoOilPlatform-openclipart

Růst cen ropy pokračuje i nadále, těžba však roste také

19.3.2018

Ještě nedávno se kartel snažil o to, aby cena ropy nebyla v žádném případě klesající a aby se ropa dokázala vymanit ze svého minima. To se částečně povedlo a v posledních dnech cena ropy roste. Ovšem kromě ceny ropy rostou také její zásoby, a to může způsobit její opětovný pád.

bitcoin-block

Virtuální měny na konci svých sil…bylo podáno varování

16.3.2018

Jak to v současné době vypadá, virtuálním měnám postupně odzvonilo. Důvodem je především skutečnost, že bylo podáno varování na veškeré kryptoměny. Samozřejmě může být tato skutečnost novým začátkem těchto zcela kontroverzních měn a v žádném případě bychom je neměli ihned odepisovat. Investoři však ví, že není dobré do nich vkládat veškeré naděje a mít je pouze jako součást investičního portfolia.

coins-1523383_960_720

Úspory na stáří investovat do akcií? I to je možnost!

12.3.2018

Chce to sice odvahu, ale přínosy mohou být skutečně velké, může se jednat o zhodnocení naspořených peněz až o 14 % za jeden rok, a to skutečně není málo, když si pomyslíme, že spořící účty nabízejí zhodnocení až ve výši 1 %.

Kolaz CNB Rusnok Jiri

Jiří Rusnok získal další prestižní ocenění

6.3.2018

Guvernér České národní banky (ČNB), Jiří Rusnok, sice zastává svoji funkci teprve krátce, a to od roku 2016, ovšem za svoji činnost dokázal získat již několik významných ocenění. Tentokrát mu byla udělena cena Guvernér centrální banky v Evropě za rok 2018. Cenu mu udělil měsíčník The Banker.

risk-3169811_960_720

Postoj k penězům hraje při investování značnou roli, jaký investor jste vy?

2.3.2018

Postojem k penězům se v investičním světě rozumí to, jaké riziko je investor schopen snášet a jakou má tedy k němu averzi. Zatímco někteří investoři volí taktiku, kdy dokážou rychle peníze vydělat a být ziskoví během krátké doby, druhým extrémním případem jsou investoři, kteří naopak peníze tolik zhodnotit vlastně vůbec nechtějí a jejich primárním zájmem je ochránit peníze před inflací nebo je dokázat bezpečně uložit.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací