dum

Do konce září se v ČR začalo stavět o 87 % více bytů

10.12.2019

Stavební firmy v Česku zahájily letos do konce října stavbu 10.798 bytů v bytových domech, meziročně o 87 procent více. Tempo růstu se zvýšilo ze 79 procent na konci září. Nejvíce jich bylo v Praze, kde počet zahájených staveb stoupl téměř trojnásobně. Rodinných domů se v Česku v září začalo stavět o 0,3 procenta více než před rokem. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Byt a dum Praha 1

Na nový byt si vydělává nejdéle Pražan

3.12.2019

Obyvatel Prahy by na průměrný nový byt o rozloze 70 metrů čtverečních vydělával 14,1 roku, pokud by neměl žádné jiné výdaje. Z metropolí v regionu je to výrazně nejvíce, ve druhé Bratislavě je to o tři roky méně. Vyplývá to ze studie developerské společnost Central Group, jejíž výsledky dnes zveřejnila na tiskové konferenci. Za Prahou a Bratislavou následují Mnichov (10,9 roku), Vídeň (8,9), Frankfurt a Varšava (8,7), Berlín (8,4) a Hamburk (6,5).

vajicka v jenom koši

Mýty, které existují v oblasti investic a valuace aktiv

28.11.2019

Profesor financí Pablo Fernandez rád bourá některé rozšířené mýty, které existují v oblasti investic a valuace aktiv. Včera jsem se věnoval některým jeho úvahám z této oblasti včetně toho, že není radno „kupovat prostředek na růst vlasů od člověka, který má pleš“. Dnes bych v tomto tématu rád pokračoval.

Fio banka karta

Fio banka otevřela ve Vyškově novou pobočku

15.11.2019

Česká Fio banka má už 85 poboček. Tu nejnovější otevřela ve čtvrtek ve Vyškově. Klientům nabízí kompletní bankovní a investiční servis i nonstop přístupný bankomat.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací