apartments-1845884_960_720

Ceny nájmů nejspíše porostou, může za to Česká národní banka

11.6.2018

Česká národní banka zpřísňuje pravidla pro hypotéky, a to bude mít dle odborníků za následek zvýšení ceny nájmů. Experti odhadují, že se bude jednat zejména o větší města, kde dojde k nárůstu nájmů. Důvodem je skutečnost, že s příchodem nových pravidel ohledně hypoték se sníží počet lidí, kteří dosáhnou na vlastní bydlení. Naopak se však očekává navýšení počtu lidí, kteří nemovitosti a zejména byty zakoupí z důvodu zisku z poskytovaného nájmu.

warren-buffett-reuters-1102131

Investujeme podle Warrena Buffetta

7.6.2018

Warren Buffett je celosvětově nejvýznamnější osobou na poli investic. O svět investic se zajímá již od svých osmi let a nyní je považován za velice zkušeného investora a řadí se k uznávaným miliardářům. Jeho tipy, rady a návody, jak investovat, uznávají všichni lidé na této planetě a díky tomu, že již v jedenácti letech měl přečtenou veškerou potřebnou literaturu o investicích, je skutečně možné se od něj efektivně učit.

bitcoin-2868703_960_720

Kybernetickou měnu značně ohrožují viry

4.6.2018

Kybernetická měna je stále na pořadu dne. Ať už se potýká se omezeními a zákazy nebo naopak se zájmem České národní banky, která by byla ochotná ji oficiálně vydávat, a tudíž také podporovat. Investoři proto stále neví, co od této měny očekávat a jak se k ní postavit. Nyní celou situaci komplikuje fakt, že přibývá virů, které kyberměnu těží.

cyrrus

Cyrrus: Zpronevěra akcií nebo administrativní pochybení?

1.6.2018

Milionová pokuta se nevyhnula společnosti Cyrrus, která dle zpráv České národní banky odprodala akcie svých klientů, aniž by o tom investory nejdříve informovala. Dle společnosti byly tyto akcie zcela bezvýznamné, proto se firma rozhodla je odprodat jiné společnosti. Když však jejich hodnota vzrostla, klienti je chtěli prodat, bohužel zjistili zradu. Akcie už nebyly jejich.

s42202_logo_cnb

Už máte mobilní aplikaci České peníze?

29.5.2018

Česká banka informuje o vzniku první oficiální aplikace České národní banky, která uživatelům umožní si detailně prohlížet české bankovky a mince a zejména jim poskytne možnost se seznámit s jejich ochrannými prvky. Vše lze provádět prostřednictvím mobilních zařízení a s iOS a Androidem. Existuje také varianta pro tablety s operačním systémem Windows.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací