stažený soubor

Kuponová knížka? Proč ne?

13.4.2018

Ačkoliv mnozí investoři dávají v současné době přednost spíše modernějším formám investic, jako jsou například akcie, dluhopisy, kolektivní formy investování či další novodobé trendy, ani kuponové knížky by neměly zůstávat bez povšimnutí

ethics-2991600_960_720

Etika existuje také v oblasti investic

12.4.2018

Hlavním cílem většiny investorů je mít ze své aktivity zisk. Přitom mnozí z nich často neřeší otázku etiky či morálních zásad. Dokonce ani mnozí obchodníci o existenci této problematiky netuší. Pravda je však taková, že při investování by mělo být zvažováno také morální hledisko.

7gemstone

Milujete diamanty? Investuje do nich s jistotou!

9.4.2018

Ekonomika roste, lidé mají čím dál tím více peněz a často je nechávají volně ležet na svém účtu. To je chyba, protože běžný ani spořící účet jim nemůže nabídnout vůbec žádný výnos, a dokonce jim nepomůže ani překonat inflaci. Proto se někteří z těchto lidí snaží hledat nové způsoby, kam své peníze bezpečně uložit. Možností existuje mnoho, ale žádná z nich není tak lákavá, jako možnost pořídit si diamanty.

PKS32f0a4_penize

Chystáte se do banky? Připravte se na plno novinek!

6.4.2018

Návštěva banky je pro mnohé z nás celkem nepříjemná. To proto, že neustálé můžeme očekávat nová překvapení, která často negativně ovlivňují náš běžný i pracovní život. Jinak tomu není ani tentokrát, kdy nás návštěva banky či pojišťovny nemile překvapí. To proto, že můžeme očekávat vyšší úroky, hypotéky bez poplatku nebo třeba novou podobu pojištění.

News_28

Jak na to: Daníme příjmy z cenných papírů jako fyzické osoby

3.4.2018

Daně mohou být strašákem mnoha investorů, a proto je třeba při jakékoliv investici sledovat také tuto tématiku. Mezi příjmy z vlastnictví cenných papírů se řadí zejména příjmy z akcií, dluhopisů a podílových listů. Dle konkrétní povahy je možné je dělit na příjmy z prodeje cenných papírů a příjmy z držby cenných papírů. Tím se rozumí zejména příjmy ve formě dividend a úroků.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací