stažený soubor

Došlo ke zvýšení ratingového hodnocení České republiky

28.8.2018

Ministerstvo financí ČR již na začátku srpna podalo zprávu, že agentura Fitch zvyšuje ratingové hodnocení Čerské republiky a to konkrétně v rámci dlouhodobých závazků České republiky v domácích i cizích měnách a to na stupeň AA- se stabilním výhledem. Není to první zvýšení letošního roku pro Českou republiku. Ke zvýšení došlo již japonskou JCR.

 

european-union-1493894_960_720

Směnárny pod mikroskopem: ČNB chystá nová pravidla

24.8.2018

Není žádná novinka, že směnárny často „okrádají“ turisty. Jde přitom zejména o směnárny, které stojí ve velkých městech, převážně pak v Praze a Brně. České národní bance se však takové jednání vůbec nelíbí a rozhodla se k němu zodpovědně přistoupit a celou situaci řešit. V této fázi novelizaci zákona projednává a připravuje nová pravidla pro provoz směnáren.

 

crash-215512_960_720

Co dle ČNB očekávat od inflace?

22.8.2018

Inflací se rozumí neustálý růst peněžní hladiny, který často vede ke znehodnocování měny. Ačkoliv se velikost inflace každoročně trochu mění, vždy lze předpokládat, že inflace znehodnotí úspory každé domácnosti. Česká národní banka inflaci každoročně bedlivě sleduje a dokonce činí zajímavé prognózny ohledně inflace do dalšího období.

social-media-552411_960_720

Doporučení poradců: Kdo za ně nese odpovědnost?

18.8.2018

Psychologii investování se v odborné literatuře přisuzuje velká váha (až 60%). V této souvislosti se vedou diskuse mezi obchodníky a regulátory, řešena je především otázka, jak moc je za investiční rozhodnutí klienta (investora) odpovědný investiční poradce. Psychologie, která se zabývá investováním má většinou jasno. Pokud je všechno v pořádku a nedochází ke ztrátám, přisuzuje investor tuto zásluhu pouze a jen sobě. Pokud však dojde na ztráty, kterým se převážná většina, zvláště začínajících investorů nevyhne, hledá investor viníka především kolem sebe. Často i přestože podpisem ztvrdil, že si je vědom odpovědnosti za svá investiční rozhodnutí. Dnes je již zcela běžné, že veškeré investice lze řídit a kontrolovat prostřednictvím internetového osobního účtu, na který nemá nikdo jiný přístup. Přesto dochází k reklamacím ze strany investorů, kdy klient odmítá svojí odpovědnost za vedení obchodního účtu a hledá viníka kolem sebe. Často pak ukáže na toho, kdo mu k jeho rozhodnutí přispěl, tedy investiční zprostředkovatel nebo poradce.

cash-2395782_960_720

Lze spořit flexibilně a (téměř) bez rizika?

17.8.2018

Spořit by měl každý občan této republiky, obzvláště pak v případech, kdy má rodinu nebo je přímo jejím živitelem. Ekonomika je v současné době na svém vrcholu a proto je možné očekávat, že lidé mají nějaké peníze navíc. A právě ty by měli správně investovat. Bohužel mnozí z nich tak nečiní a ačkoliv by lidé investovat mohli, peníze jim v mnoha případech leží na běžném či spořícím účtu. Přitom existuje tolik možností, jak lze investovat a některé alternativy jsou skutečně velice málo rizikové.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací