Výsledky zkoušky 2q 2020 MAZK

ČNB uveřejnila vyhodnocení úspěšnosti odborných zkoušek za 2. čtvrtletí roku 202

27.7.2020

Vyhodnocení úspěšnosti odborných zkoušek dle § 14f zákona o podnikání na kapitálovém trhu za 2. čtvrt. roku 2020. Na základě obdržených statistických údajů od jednotlivých akreditovaných osob k odborným zkouškám dle § 14f zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZPKT“), bylo za 2. čtvrt. roku 2020 vydáno celkem 1 623 zk. testů, jejichž celková úspěšnost činila 55,45 %.

wirecard podvod

Zpracovateli on-line plateb Wirecard chybí na účtech 1,9 mld. EUR

22.6.2020

Německá firma Wirecard se v posledních dnech potýká s vážným obviněním. Společnost, která poskytuje finanční služby, měla ve čtvrtek zveřejnit svou výroční zprávu. Nyní firma uvedla, že výsledky za loňský rok a za první čtvrtletí roku letošního nezveřejnění. Zrušila také výhled hospodaření. Budoucnost firmy je nejistá a bude záviset na vstřícnosti bank, upozornila agentura DPA.

Fed Logo

Americká centrální banka podpoří svými nákupy korporátní dluhopisy

16.6.2020

Dluhopisové trhy po celém světě začaly růst poté, co Fed včera uvedl, že začne nakupovat jednotlivé korporátní dluhopisy v rámci svého programu mimořádných půjček (SMCCF). Zatím skrze něj nakupoval pouze burzovně obchodované fondy (ETF). Investorům tak zlepšil náladu.

Německo

Důvěra německých investorů v červnu stoupla více, než se čekalo

16.6.2020

ZEW: Nálada německých investorů stoupá, věří v obrat ekonomiky již během léta. Důvodem je naděje, že největší evropská ekonomika bude mít to nejhorší z ostrého propadu způsobeného pandemií koronaviru už v létě za sebou, ukázal v úterý průzkum institutu ZEW.

Ovoce zdražuje

Ovoce se stává nedostupným luxusem. Zdražují i stavební práce

16.6.2020

„Přestože ceny zemědělských výrobců meziročně klesly o 2,7 procenta, ceny ovoce vzrostly o astronomických 91,3 procenta. Zemědělci se snaží využít situace, kdy lidé v rámci pandemie zvýšili poptávku po ovoci. V důsledku tohoto vývoje se ovoce stává luxusem, který si mnozí spotřebitelé nemohou dovolit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací