shutterstock_180675281

Cena na historické maximu, od začátku roku +30%

5.8.2020

Cena zlata ve středu pokračuje v růstu, dopoledne vystoupila nad 2030 dolarů za troyskou unci, 31,1 gramu, což znamená další rekord. K zájmu o nákup zlata přispívá slabší dolar, pokles výnosů klíčových dluhopisů americké vlády, a zejména očekávání, že Spojené státy a zřejmě i některé další země budou muset přistoupit k další podpoře ekonomiky.

ČNb mince 50 Kč

Jak je to s hotovostí aneb Česko s bankovkami a mincemi

3.8.2020

Jak je to s hotovostí, klesá v České republice nebo ne? Máme se bát o svobodu našeho rozhodování při výběru platebního nástroje nebo ne? Tímto článkem chceme poskytnout aktuální informace z této oblasti a těm, kdo preferují hotovost, potvrdit, že hotovost jen tak nezmizí, protože k tomu není žádný důvod.  

Inflace 7_20

Zpráva ČNB: inflační očekávání finančního trhu 7/2020

29.7.2020

Z výsledků pravidelného měsíčního šetření očekávání trhu vyplývá, že průměrné tempo očekávané inflace se v ročním i tříletém časovém horizontu posunulo nahoru, zatímco odhadovaný propad ekonomiky by měl být v letošním roce ještě hlubší, než analytici očekávali v červnu.

Cena zlata vývoj 2011 až 2020 12

ČNB nakoupila před pár týdny 1,2 tuny zlata.

28.7.2020

Ačkoliv jde z pohledu banky o "malé" doplnění zlatých rezerv, transakce sama o sobě vyvolává otázky. Jde totiž o vůbec první nákup zlata v historii centrální banky. Do té doby zlaté rezervy jen rozprodávala a označovala se za "nezlatou centrální banku moderního typu". Navíc nákup přichází v době, kdy cena drahého kovu atakuje rekordy.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací