money-652560_960_720

Co takhle impaktové investování?

21.8.2019

Impaktové investování znamená stále rostoucí novinku, o kterou je stále větší zájem. Základem takové investice je nejenom dosažení zisku, ale především uskutečnění pozitivního dopadu na celou společnost nebo její část. Bohužel je prozatím takové investování pouze malou částí všech realizovaných investic, přesto je růst investorů do této oblasti pozitivní. Důkazem je rostoucí počet společensky zodpovědných firem

international-debit-card-388996_960_720

Kreditním kartám možná už definitivně odzvonilo!

16.8.2019

Mnoho lidí se mylně domnívá, že je majitelem kreditní karty, ovšem je však pravdou a mnozí z nás vlastní „pouze“ kartu debetní. Hlavní rozdíl je v tom, že s kreditní kartou, kterou platíte v obchodě, vlastně nakupujete na dluh a vždy musíte včas vrátit peníze zpět na účet. V případě debetní karty prostě nakupuje prostřednictvím svých vlastních úspor. A přestože mnoho společností nabízí v rámci nákupů a plateb kreditní kartou mnoho výhod, lidé je pomalu přestávají využívat.

2825476-3x2-940x627krize trhy

Jak proplout bouřemi na trzích

15.8.2019

V první řadě by investoři měli odolat pokušení prodávat čistě proto, že trhy nejdou požadovaným směrem. „Prodej akcií při poklesu dělá z přechodných ztrát ztráty konečné. Držet si svůj kurz je emočně náročné, ale pro vaše portfolio také zdravější. 

large-home-389271_960_720

Investiční novinky: roste zájem o realitní fondy

9.8.2019

Trh s nemovitostmi je trochu napjatý, přesto investorů v této oblasti spíše přibývá, než ubývá. Ačkoliv jsou investice do nemovitostí poněkud nákladnější záležitostí, než například investice do zlata či akcií, většině lidí se skutečně vyplatí. Převážně teď, když na úvěr už jen tak nikdo nedosáhne.

 

stažený soubor

Sazby zůstaly beze změny, co bude dál?

2.8.2019

Již na konci minulého roku bylo predikováno, že sazby ze strany České národní banky opětovně vzrostou, nyní se však ukázalo, že k takového situaci prozatím nedošlo. Byla tedy učiněna nová prognóza a lze očekávat jisté změny oproti předchozím odhadům.

 

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací