Covid na wall street brokers 800

Co s trhy udělá vakcína?

18.8.2020

Pokoušet se letos zahrát cokoli na finančním trhu se může vymstít. Po dlouhodobém růstu přišel v únoru a březnu propad. Ten vystřídala další rally, která vynesla akcie zpět k rekordním maximům, přičemž budoucnost je opředena nejistotou. Přesto je tu jeden společný katalyzátor: objev vakcíny proti koronaviru. Zde jsou tři scénáře toho, co by mohla vakcína přinést, z pera správců peněz a investičních stratégů:

gold_01-99

Je zlato skvělá investice?

13.8.2020

O zlatu se teď hodně mluví a píše. Je totiž nejdražší v historii. Některé prognózy předpovídají, že jeho cena dál strmě poroste. Stane se ze zlata opravdu poklad, nebo je to jen finta, jak nalákat lidi k nákupu, aby pak na splasknutí bubliny masivně prodělali, jako tomu bylo u dříve populárních bitcoinů?

manhatan

Dolarový miliardáři, kteří přišli o všechno

13.8.2020

Když se mluví o dolarových miliardářích, člověka napadne, jak těžké asi musí být vydělat tolik peněz. Mnohem těžší ale může být o tyto peníze nepřijít. Server Commodity.com přišel s přehledem dolarových miliardářů, kteří přišli o všechno.

Key investments kauza

Manažeři Key Investments opět u soudu

6.8.2020

V kauze Key Investments soud potrestal manažery Daniela Brzkovského a Kláru Fenstererovou pěti a čtyřmi lety vězení. Muži také uložil maximální, tedy desetiletý zákaz působení ve vedení firem, žena dostala zákaz na šest let. Klientům mají společně uhradit škodu. Podle nepravomocného rozsudku způsobila dvojice klientům škodu ve výši 849,2 milionu korun.

Logo BHS

Lidé spotřebovávají zásoby potravin a vrací se do obchodů

5.8.2020

Podle červnových dat očištěných o kalendářní vlivy došlo k meziročnímu snížení maloobchodních tržeb o 2,0 procenta. K výraznému poklesu tržeb o 10,8 procenta došlo u pohonných hmot. Pokles tržeb o 3,8 procenta byl zaznamenán u potravin. Naopak u nepotravinářského zboží tržby vzrostly o 1,4 procenta.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací