Logo BHS Křeček stepan 800a

Evropská komise chystá regulaci pro kryptoměny

24.8.2020

Velké digitální měny jako je Libra od Facebooku mohou výrazně ovlivnit fungování finančních trhů. Je proto v pořádku, že Evropská komise hodlá přijmout jednotná pravidla, která budou digitální měny regulovat podobně jako jiná aktiva,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. 

AIRBNB logo v mobile

Airbnb podal žádost ke vstupu na burzu

20.8.2020

Společnost Airbnb podala u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádost o vstup na burzu. Podle obeznámeného zdroje chce celý proces stihnout před koncem roku, závisí však podle něj na podmínkách na trhu. Společnost sama zatím časový harmonogram neposkytla. V prohlášení uvedla, že ještě nestanovila kolik akcií investorů nabídne ani jaké ceny jedné akcie chce dosáhnout. O středečním oznámení internetového poskytovatele ubytovacích služeb dnes informovala agentura Reuters.

Hypotéky úrokové sazby historický vývoj graf 800

Pád úrokových sazeb pokračuje na úroveň roku 2017

19.8.2020

Navzdory koronavirové krizi hypoteční trh dál trhá rekordy. Červenec se s objemem poskytnutých hypoték za téměř 21,6 miliardy korun stal nejsilnějším sedmým měsícem. Pokračuje i pád průměrné úrokové sazby. Hypoteční trh tak má dobře našlápnuto k rekordním výsledkům.

 

Apple google Fortnite 800

Google a Apple těží z dominantní postavení

19.8.2020

Hráči jedné z historicky nejúspěšnějších videoher vůbec se stali rukojmím sporu vývojářů s technologickými giganty. Tvůrci on-line hry Fortnite, vývojářské studio Epic Games, se totiž vzepřelo provozovatelům mobilních aplikací Apple a Google, kteří si za platby hráčů účtují provizi. Podporu Epic Games už přislíbili další vývojáři.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací