63

Přinášíme vám hlavní události roku 2017

21.12.2017

Pomalu, ale jistě se blíží rok 2018 a proto je třeba si připomenout hlavní události roku 2017. Podíváme se, co všechno se odehrálo a co zapůsobilo na ceny akciových indexů a hnulo s cenami ropy nebo výrazně ovlivnilo zásadní události světového trhu.

61

Co se dělo v ropném průmyslu v roce 2017

15.12.2017

O ropném průmyslu by se dalo říci, že je tak trochu nevyzpytatelný, ostatně i jako jiné odvětví, do kterých se investoři s chutí pouštějí. Proto se teď společně podívejme, co se v ropném průmyslu po celý rok 2017 dělo a jaké události ovlivnily jeho vývoj.

Ceny ropy Brent a WTI mají dobré vyhlídky, ale rizika trvají

12.12.2017

Ceny nejvýznamnějších dvou typů ropy by měly být pro následující období značně příznivé. Alespoň dle výhledu investiční banky Goldman Sachs, která očekává značně pozitivní výhled cen severomořské ropy Brent a lehké americké ropy WTI. Důvodem tohoto pozitivního výhledu je zejména solidní dohoda OPEC, která i přes veškeré výhody přináší však také určitá rizika, se kterými je třeba počítat.

6. 12. 2017 US trhy: Hlavní indexové trhy zaznamenaly propad

6.12.2017

Ještě nedávno hlavní indexy amerického trhu trhaly rekordy, současné hodnoty však ukazují určité propady. Úterní obchodování se tedy neneslo v duchu lámání rekordů, a to i přes úvodní pozitivní začátek burzovního týdne. Určitou příčinou cenových propadů byl právě příchod oslabovací fáze. Důvody pro stav trhu jsou různé. Jedním z nich je fakt, že nebyly podány žádné další zprávy ohledně vývoje nového zákona o daních nebo mohl být na vině také profit taking, tedy vybírání zisků. Jednou z příčin poklesu může být i fakt, že ocenění akcií je nadměrné a lze je považovat za překoupené. Investoři se proto uchylují k rotaci sektorů a přeskupování svých portfolií.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací