obalaka knihy Denik anny frankove

Knihy, díky kterým budete ve společnosti zářit a vědět alespoň něco o každém tématu

31.8.2020

Znáte tu situaci, kdy sedíte v kavárně nebo v baru a vedle vás je někdo, kdo ví snad úplně všechno? Máme pro vás výběr knih z politiky, vědy, historie nebo kultury, které z vás přesně takového člověka udělají. Pokud chcete ve společnosti zářit a vědět alespoň něco o každém tématu, musíte přestat číst jen thrillery, romány nebo biografie, na které jste zvyklí, a vystoupit z knihkupecké komfortní zóny. Tady je návod serveru Businessinsider.com, jakým směrem se vydat. Většinu knih najdete v nabídce eknihovny, stačí jen kliknout na nadpis knihy.

Práce pandemie

Během pandemie klesly příjmy 96% firem

26.8.2020

Během koronavirové krize klesly příjmy naprosté většině firem napříč obory. V průzkumu mezi členy iniciativy Firmy sobě to uvedlo 96 procent ze stovky respondentů. Více než polovině (53 procent) tržby klesly o více než 70 procent. Dosud nedostatek peněz trápí 86 procent firem zapojených do průzkumu. Na 11 procent z nich uvedlo, že nastalou situaci nepřežije.

Ant group IPO 2 800

Ant Group žádá o vstup na burzy v Hongkongu a Číně

25.8.2020

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba a dominantním provozovatelem mobilních plateb v Číně, podala žádost o uvedení svých akcií na burzy v Hongkongu a Šanghaji. Primární veřejná nabídka akcií by mohla vynést až 30 miliard dolarů (zhruba 660 miliard Kč) a stát se největší na světě, napsala agentura Reuters.

Dana Benešová_Arcona Capital

Dana Benešová novou portfolio manažerkou společnosti Arcona Capital

25.8.2020

Dana Benešová posílila od srpna tým pražské kanceláře společnosti Arcona Capital, v němž zastává pozici portfolio manažerky. Benešová bude zodpovídat za management maloobchodního portfolia v hodnotě přes 100 milionů eur sestávajícího z hypermarketů a přidružených retail parků na území České republiky. Dana Benešová má rozsáhlé profesní zkušenosti získané na manažerských postech ve společnostech jako Penta Real Estate, HB Reavis či innogy. Úspěšně vedla nebo spolupracovala na klíčových projektech v portfoliu developerských společností, přičemž kromě jejich koordinace se zabývala i strategickým plánováním a finančním managementem. Mimo jiné jí taktéž náleží doktorský titul z filozofie věd. 

Hurican Laura oil

Ceny ropy rostou, hurikán Laura omezuje těžbu v Mexickém zálivu

24.8.2020

Ceny ropy se zvyšují, protože americké ropné společnosti kvůli blížícímu se hurikánu Laura zastavily většinu své těžby v Mexickém zálivu. Nárůstu cen nezabránily ani obavy ze stoupajícího počtu nových případů nákazy koronavirem v Asii a Evropě.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací